Svědek u soudu

Od: Datum: 23.02.14 08:08 odpovědí: 6 změna: 23.02.14 20:40

Dobrý den, jsem předvolaný jako svědek k hlavnímu líčení , kterého se ale nechci účastnit.

Jde sice o vážnou věc , ale mám obavy , že by svědčením mohla být ohrožena moje rodina.

Jde o naše spoluobčany a znám jejich kulturu. jak se tomu vyhnout?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 23.02.14 08:35
Dobry den.Obavam se,ze se tomu bohuzel nevyhnete.Jste predvolan proto,ze Vase vypoved bude zcela jiste velmi dulezita k tomu,aby bylo spravedlnosti ucineno za dost.To je povinnost!
Ohodnoceno: 0x

Od: svedceni
Datum: 23.02.14 08:41

Jedině požádat na soudě či státním zastupitelství, že chcete vypovídat jako utajovaný svědek, aby ale nebylo už pozdě, jelikož i obviněný má právo nahlížet do spisu, kde se jistě již Vaše jméno někde objevilo.

Datum: 23.02.14 09:03
Pokud to budou vědět tak si dát na výpověďi záležet...

Od: asdfg
Datum: 23.02.14 19:47

Ztráta paměti?

Datum: 23.02.14 20:18

Zdravím . K soudu musíte . To bez debat. Jinak předvolání a pokuta. Našel jsem odkaz s podobným problémem jako máte vy .http://www.spolcest.cz/obcans…/internetova-poradna/13/1782/ ale to vám asi moc nepomůže. Advokát žalující strany vám sice bude tvrdit , že se vám nic nemůže stát , ale po přelíčení vás už nebude znát. Tak že je to čistě na vás. Pokud byste byl náhodou nemocný nezapomeňte k soudu poslat kopii neschopenky.

Datum: 23.02.14 20:40

jednoduchý k soudu se dostavíte to musíte a tam řeknete že odmítáte vypovýdat nebo že si na nic nepamutujete

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.