Nemocenská nebo paragraf na dítě?

Od: Datum: 22.02.14 21:40 odpovědí: 7 změna: 24.02.14 22:56

Zdravím, se synem jsme oba nemocní a domácí léčba už nezabírá, takže budeme muset navštívit lékaře. Je výhodnější vzít si pro sebe nemocenskou nebo paragraf na syna? A může přijít při paragrafu na dítě také kontrola domů? Ne že bych chtěla někde courat, ale dítě byť bez teplot ale s příšerným kašlem a rýmou ve školce nevezmou, ale zároveň ho týden doma neudržím, aspoň na zahradu nebo na hřiště přes ulici budu muset. Stejně tak na nákup, do lékárny.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.02.14 21:47
avatar

Zdravím, netuším, zda se letos zase něco nezměnilo, ale při paragrafu na dítě kontrola nechodí, tudíž by měl mít rodič volnější režim. Údajně, co jsem tak četla na serverech pro matky, je to i výhodnější, než jít na nemocenskou sama.

Pokud má ovšem Vaše dítko příšerný kašel a rýmu, tak na nějaké hřiště zapomeňte! Zčásti chápu, že vypustit prcka ven a moci si na chvíli vydechnout je lákavé, ale je to rizikové. Ve školce máme maminy, co vodí dítě ven s teplotou i antibiotiky. Ne na zdravotní procházku, ale klidně i na půl hodiny i více. Výsledek? Děcko je v jednom kuse nemocné, protože nemá šanci se vyléčit. Navíc infikuje i další děti ve školce.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.02.14 21:49
avatar

Paragraf je výhodnější.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ron*
Datum: 22.02.14 22:32
Ošetřování člena rodiny-paragraf je finančně výhodnější. Ošetřovné náleží za kalendářní dny již od prvního dne ošetřování.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: pb®
Datum: 24.02.14 17:28

Ještě jedna otázka, pracuju na zkrácený úvazek od října, jenže rodičovskou pobírám až do půlky března, kdy budou synovi tři roky. Neřeknou oni si náhodou, že když beru rodičák, nemám už nárok na jiné peníze? To by se mi pak vyplatila ta nemocenská pro mě, i když tedy zkrácená o tři dny.

Od: ron*
Datum: 24.02.14 18:30

Ošetřovné nenáleží při ošetřování dítěte, na které jakákoliv osoba pobírá rodičovský příspěvek. Máte tedy pravdu, nemáte v tomto případě na ošetřovné nárok.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.02.14 22:56

ne "jakákoliv" osoba , ale "jiná" osoba. takže v tomto případě by nárok na ošetřovné byl, protože jiná osoba rodičovský příspěvek nepobírá, pobírá ho pojištěnka, která uplatňuje nárok na ošetřovné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.02.14 22:54

pokud rodičovský příspěvek pobíráte vy a zároveň i pracujete, tak v případě nemoci dítěte samozřejmě máte nárok na ošetřovné. protože jinak by vám v důsledku nemoci dítěte unikala mzda. oproti tomu nárok na ošetřovné by v případě nemoci dítěte neměl třeba otec dítěte, protože vy na dítě pobíráte rodičák, tedy prvořadě byste o něj pečovat měla vy.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.