Postih od úřadu práce

Od: Datum: 21.02.14 17:28 odpovědí: 3 změna: 21.02.14 19:00

Syn se dostal do problemu-je vedený na úřadu práce a bere podporu,práci nebo brigádu si hledal i sám,našel po dohodě se zaměstnavatelem nastoupil,zapoměl to nahlásit na úřadu a nedonesl tam včas do 8 dnů pracovní smlouvu,jsem s toho špatná ted sem se to dozvěděla,co bude dál? Jaký ho čeká postih?Pracovní poměr má od 1.2. ale dnes dostal teprve smlouvu do ruky, ted to půjde nahlásit.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pt®
Datum: 21.02.14 18:16
avatar

Okamžitě v pondělí na ÚP zavolat, že syn již pracuje. Pokud přijal neoprávněně podporu, bude ji muset vracet. Nyní jej mohou sankčně vyřadit z evidence, ale to mu už může být jedno, jelikož pracuje. Bude vyřazen z evidence na půl roku, ale syn chodí do práce, má pracovní smlouvu a toto vyřazení mu nijak neuškodí, nemusíte se bát. Jedině, kdyby odešel ze zaměstnání do půl roku a chtěl by jít znovu do evidence ÚP, zaevidovali by ho až po tom půlročním sankčním vyřazení. Ostatní podrobnosti nebudu vypisovat, nejsou pro Vás v tuto chvíli důležité ani podstatné.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: aa
Datum: 21.02.14 19:00

Moc všem děkuji za odpovědi,ano v pondělí ráno hned jede na úřad práce aby vše dal do pořádku,ulevilo se mi,vrátit podrporu a vyřazení to je to nejmenší,bála sem se spíše toho aby neplatil ještě nějakou pokutu a nebo ho ještě nějak nestíhali-v tomhle státě člověk nikdy neví.S dětmi je někdy potíž i když jsou dospělí jsou někdy na facku.

Datum: 21.02.14 18:23

Postih bych viděla na vyhození z úřadu práce (myslím vyřazení z evidence nezaměstaných). Možná by se mohl nějak domluvit na vrácení podpory v nezaměstanosti za únor, aby neplatil případnou pokutu? Záleží, zda synovi ÚP již únorovou podporu odeslal. Nejlepší řešení je zkusit se rozumně domluvit s úředníci na ÚP.

doplněno 21.02.14 18:29:

Při sankčím vyřazení se může přihlásit na ÚP až za 6 měsíců. Pokud by během těchto šesti měsíců syn zůstal bez práce, musí se nahlásit na své zdrav. pojišťovně a platit měsíčně 1148,-kč jako OBZP (osoba bez zdanitelných příjmů). Zdrav. pojištění je povinné - při registraci na ÚP hradí stát.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.