Mám se mu omluvit?

Od: Datum: 21.02.14 16:14 odpovědí: 8 změna: 21.02.14 18:11

Dobrý den,

můj 16 letý syn pozval svoji přítelkyni na rodinnou sešlost, která se konala včera. Syn ji se všemi seznámil a celou dobu tam vedle sebe jen seděli, aby nebyli moc středem pozornosti. Jenže se do toho vložil můj bratr který se do nich začal navážet. (Pro informaci jeho přítelkyně je o 10 let starší jak on a učí tělocvik na střední škole)

Měl narážky typu "Zajímalo by mě jak dlouho ten váš vztah vydrží" "Ten vztah nemá budoucnost, jednou utečeš za jiným" Syn se jenom usmíval a odpovídal mu na to chladně že ho to nerozhodí. Sestra ho usadila takže byl asi na takových 30 minut klid, jenže se potom vrátil k nim s otázkou "A jak často to děláte, jestli bude čekat dítě tak pochybuju že ty se o něho postaráš" V tom se syn vytočil, protože jeho přítelkyně nemůže mít děti, je neplodná, řekl mu ať jde do haj**u a odešli. Dnes mi bratr volal že mám nevychované spratka který si neuvědomuje s kým mluví, vytočilo mě a pustila jsem se do něho Že si uvědomuje s kým mluví, protože by se normální člověk neptal jak často to dělají, navíc ve společnosti, pěkně jsme se pohádali.

Přemýšlím jestli se mu omluvit nebo ne. Nelituji toho že jsem se jich zastala, je to můj syn a jeho přítelkyni mám ráda, narozdíl od přítelkyně mého staršího syna mi se vším pomůže když u nás je, a se synem furt někam chodí, bruslit, za kulturou, sportem a tak.

Co by jste dělali Vy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.02.14 16:19

Nejapné otázky měl Váš bratr -on by se spíš měl omluvit . Já bych se tedy neomlouvala.

doplněno 21.02.14 16:21:

Hlavně ale musíte jednat tak ,jak sama cítíte .

Ohodnoceno: 1x
 
Od: wamp®
Datum: 21.02.14 16:23
avatar

Zdravím VásV žádném případě se mu neomlouvejte,bratr pochybil a dost silně *cert*Otázky tohoto typu jsou nevhodné a inteligentní člověk je nikdy a za žádných okolností nepronáší*zed*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.02.14 16:37
avatar

Bratr je v.l. a měl by se omluvit za nevhodné chování mladým, hlavně jim.. Byl asi podnapilý? Každopádně má velmi nepříjemnou povahu a vy jste se zachovala správně. Také bych někam poslala. Synovi i jeho přítelkyni bych sama osobně projevila lítost, že Vás to moc mrzí a že příbuzné si člověk nevybírá a byť je to Váš bratr. Že to pro Vás bylo velké zklamání, jak se zachoval, bylo to od něj netaktní. Každopádně nevím, jak se bratr projevuje jindy, jaké máte vztahy, ale asi by moje náklonost k němu velmi ochladla. Mírně řečeno.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.02.14 16:40
avatar

Určitě se neomlouvejte. To je vážně nehoráznost, takové chování, navíc k tak mladému klukovi - na koho chce machrovat příště, postávat u školky a pokřikovat přes plot? A takové téma na rodinné sešlosti - tedy ono by to bylo nevhodné kdekoli, ale... no to je na ránu, fakt že jo. Ne že by vztah 16+26 byl nějak extra košér, ale to ho k tomu rozhodně neopravňuje, to je jejich věc a možná tak vaše. Neomlouvejte se. Chovejte se slušně, vstřícně, pořád je to brácha, ale neustupujte. Tohle se prostě nedělá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.14 16:42
avatar

Jak už zde bylo řečeno, Vy se rozhodně neomlouvejte. Trapný byl Váš bratr, který se zachoval velmi nevhodně.

Naopak bych bratra upozornila, že pokud se tak bude chovat i nadále, tak na mnou pořádané rodinné sešlosti nebude vítán. Nerada dělám zlou krev, ale pokud si neuvědomí nyní, nestane se tak nikdy.

doplněno 21.02.14 18:36:

Uska *palec*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: uska®
Datum: 21.02.14 17:02

Souhlas se všemi odpověďmi. Jen bych ještě bratra kontaktovala, že jej čekáme v neděli v 16.00 hodin s velkou kyticí pro slečnu a k tomu pořádnou omluvu a že je něm, jak se naše vztahy budou dál vyvíjet.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 21.02.14 17:06
avatar

Nepostřehl jsem, kde se sešlost konala. Omluva rozhodně není na místě. Pokud se sešlost konala u tebe, tak jsi měla razantně zasáhnout. Já osobně bych s takovou návštěvou vyrazil dveře. Pokud byla sešlost jinde, sebral bych se se synem a jeho přítelkyní a jednoduše odešel. Bez ohledu na příbuzenské vztahy. Syn možná čekal tvoji podporu přímo v té chvíli, ale nevyplývá mi z toho, že by se jí dočkal. A ty teď řešíš, jestli se hulvátovi máš omluvit.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: monika007
Datum: 21.02.14 18:11

Ne, konala se u tety, a vůbec jsem nevěděla že spolu probírají takové věci, až potom když jsem slyšela že syn zvýšil hlas a odešli tak jsem zjistila že je něco v nepořádku.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.