Kontrola na nemocenské

Od: Datum: 20.02.14 16:24 odpovědí: 3 změna: 20.02.14 17:06

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, jak je to s kontrolou, pokud je člověk na neschopence. Četla jsem, že prvních 21. dní platí zaměstnavatel, takže pouze ten chodí v tomto období na kontroly, ale našla jsem i články, že v průběhu prvních 21 dnů může i OSSZ, takže teď teda nevím... A pak jsem se chtěla zeptat, co by se stalo, pokud by přišla kontrola a já nebyla doma?Na neschopence vycházky napsané nejsou, ale potřebovala bych si dojít pro léky do lékárny? Bylo by toto omluvitelné, pokud bych měla paragon?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jm*
Datum: 20.02.14 16:29

Dobrý den, ano může i kontrolu provést OSSZ. Pokud Vás nezastihnou doma,nechají Vám v kaslíku lístek,že se máte dostavit. Pokud by jste šla do lékárny pro léky a budete mít nějaký doklad, tak bych v tom žádný problém neviděl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.14 16:42
avatar

Zaměstnavatel platí náhradu mzdy v prvních 14 dnech nemoci, od 15. dne nemoci vyplácí OSSZ nemocenské. Zaměstnavatel může provést kontrolu (v prvních 14 dnech) sám, ale může dávat podnět ke kontrole OSSZ po celou dobu nemoci.

Dojít do lékárny pro léky si můžete cestou z kontroly u lékaře nebo v době vycházek. Po celou ostatní dobu musíte dodržovat léčebný režim (= být doma). Nemůžete o donášku léků požádat někoho z rodiny nebo sousedku?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.14 17:06
avatar

a jakej je problém si ty vycházky nechat od doktora dopsat nárok na ně je

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.