Osvč + hpp?

Od: Datum: 20.02.14 14:11 odpovědí: 2 změna: 20.02.14 18:30

Dobrý den,

jsem zaměstnána na HPP. chtěla bych se ale vrátit ke své profesi na ŽL (kosmetička, pedikérka). Kvůli hypotéce a ostatním výdajům potřebuji jistý plat, tudíž bych si k tomu chtěla najít práci na HPP, při které bych moji druhou činnost časově a fyzicky zvládala. Je nutné mít práci jako hlavní pracovní poměr nebo mi stačí dělat na zkrácený úvazek, aniž bych si musela JÁ platit zdravotní a sociální? A i v tomto případě si musím vézt účetnictví apod.?

MOCKRÁT děkuji za pomoc a rady! Přeji hezký den!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jm*
Datum: 20.02.14 14:41

Dobrý den. Jsou tyto možnosti:

Budete zaměstnaná na HPP- k tomu budete mít živnost jako vedlejší činnost. V prvním roce podnikání v tomto případě nehradíte měsíční pojistné, Doplatíte ho až podle obratu za rok.

Budete mít živnost jako hlavní pracovní činnost. Zaměstnání jako vedlejší činnost. V tomto případě musíte platit odvody za každý měsíc. První rok podnikání minimální vyměřovací základ pro tento rok.

Učetnictví vést musíte. Bud uplatníte výdaje paušálem, nebo skutečnými výdaji. U paušálu nemusíte schovávat učtenky,pouze vydané faktury + výpis z banky za každý měsíc. U skutečných výdaju musíte věst tzv. Danovou evidenci, Musíte schovávat učty.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: sirda
Datum: 20.02.14 18:30

A je možné to mít obráceně? Mít jako hlavní činnost práci na zkrácený úvazek, která by mi hradila zdr. a soc a jako vedlejší činnost mít právě moji činnost na ŽL? DĚKUJI!

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.