Hádky, nedostatek sexu

Od: Datum: 20.02.14 00:14 odpovědí: 4 změna: 20.02.14 07:17

Dobrý večer... jsme spolu s přítelem přes rok. Samozřejmě, ze začátku to bylo krásné, užívali jsme si každý den společných chvil. Jenže poslední měsíce, se hodně změnil. Už se "otřepal", už to prostě není jak dřív, to poblouznění už je prostě fuč. A mě to vadí... na hodně věcí jsem od něj byla zvyklá a když nenápadně na to upozorním, tak se naštve, že takový pořád je, jen si toho nevšímám. Pak začaly hádky za úplné blbosti, začal se chovat nevhodně, někdy mě i škaredě urazil. Ale vždy se omluvil a bylo to fajn. Samozřejmě SLIBY! Začalo to znovu a znovu... a já už neměla na sex ani pomyšlení. Podle mě si to ani nezasloužil. Každý den mi na mě vadilo, jaký je jiný, že může dovolit, abych byla zklamaná. Jinak je opravdu fajn, ale někdy je to opravdu hrůza. Začal si stěžovat, že spolu už moc nejsme, že se oddaluju...Vysvětřlila jsem mu, že si to nezaslouží, že se neumím uvolnit, když je takový. Prostě že to není ono... Je problém ve mě, že ho mám prostě pochopit, že už to nebude jako dřív ... nebo jste na jeho straně?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.02.14 01:32

Zdravím. Nepátrejte po tom, na čí straně je vina. Protože problém je ve vás obou. Po čase vždy zamilovanost vyprchá a člověk by měl buď prohlédnout a změnit partnera, nebo partnera začít opravdu milovat se vším všudy. I s jeho nedostatky. Vy je vidíte na něm. Ale na sobě asi ne. Na vztahu musí pracovat vždy oba, aby v něm oba byli spokojení. Pokud již po roce a něco vidíte vztah takto, jaký bude za pět, deset let? Vy sama si upřímně položte otázku, zda stojíte o takového partnera a zda s ním chcete strávit dalších pár let. Dle Vašeho psaní soudím, že ne. Vidíte na něm už jen převážně jeho chyby. Chtěla byste, aby bylo všechno jako na začátku...Ale tak to nefunguje nikde...Každý vztah se někam posouvá..A buď se upevňuje, nebo se rozpadne...Je to na vás dvou, jak s ním naložíte...Jaké si to děláte, takové to máte protože vztah se týká vždy obou...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.02.14 06:03

I když může člověk lásku projevovat celý život, tato se mění. V dětství máme lásku k rodičům a prarodičům, pak se do někoho zakoukáme, nastupuje láska milenecká /která je nejhezčí a nejvášnivější/. Poté láska manželská, kdy už ta vášeň není tak velká, ale ten ohníček lásky pořád hoří a hřeje. Když přijdou děti, nastoupí i láska rodičovská.

Není to málo, každá má svou hodnotu a své opodstatnění. Jste spolu rok. Za tu dobu jste se okoukali, zvykli si na sebe a už si neležíte celý den v náručí. Denně Vám nevzdychá u nohou, denně nenosí fialky. Spíš se ptá, co dobrého je k jídlu a jestli jste mu připravila čistou košili. Ale tím Vás nemiluje míň. Jen ta láska přešla do trochu jiné sféry.

Berte to tak, jak to život přináší, nehrajte si na zbytečného zamilovaného diblíka, buďte prostě svá. Prvotní zamilovanost už odešla, ale to ještě neznamená, že by Vás neměl mít rád.

Dovolím si přidat pár pravdivých řádků básníka Stěpana Ščipačeva. Jistě pochopíte, co chtěl říci:

Lásky si važte už teď, v mládí a s léty dvakrát vroucněji,

láska - to není: vzdychat, hladit, vodit se s lunou v aleji.

Přijdou i mraky, nečas, tíseň, pak, zkřehlí - kdo vás zahřeje?

Láska je jako dobrá píseň a píseň složit - těžké je...

Ohodnoceno: 2x

Od: ben®
Datum: 20.02.14 06:34

Dobrý den, rozbor situace Vám zde udělají asi jiní, ale nějak nerozumím tomu, že milování chápete jako odměnu za něco. Tedy, přítel bude OK, tak bude asi odměna a když nebude OK, tak odměna nebude, protože ho takto potrestáte.

Jinak řečeno - není-li zásluha, tak nebude milování. Ale, snad jsem to jen špatně pochopil, protože jinak si Váš přítel najde jinou ženu, která to takto nechápe. Nebo si najde i jinou "profesionální" ženu, která mu to za odměnu poskytne (a bez výčitek a odpírání). Myslím, že pokud Váš přítel je ještě v podstatě snesitelný, chová se k Vám ještě relativně slušně a komunikuje, tak ho netrestejte (a tím i sebe) tímto způsobem. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.02.14 07:17
Zdravím. Tady nejde o trestání partnera. Tazatelku pronásledují pochyby o partnerových citech a tím pádem se není schopna při milování uvolnit jako dříve. Má pocit, že to co bylo nejhlubším zážitkem, je najednou jaksi neupřímné... Alespoň tak jsem to pochopila.
Jinak s Vámi souhlasím, že tento přístup může tazatelce zničit vztah.
Teď, když hormony dohrály svou roli, se teprve všechno uvidí... M
Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.