Jakou zemi byste si vybrali?

Od: Datum: 19.02.14 22:05 odpovědí: 15 změna: 20.02.14 07:20

Ahoj, zajímalo by mě, jakou zemi byste si vybrali pro život a pro práci, nebo i živnost, jestli Velkou Britanii, nebo Rakousko?

Uveďte i důvod proč byste se přiklonili k té nebo oné možnosti. Děkuju za Vaše názory

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jm*
Datum: 19.02.14 22:26

kdybych si měl vybrat mezi těmito dvěma státy vybral bych Rakouskou. Důvod : Vyšší platové podmínky, bližší cesta domů.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.02.14 22:27

VB, neumím moc dobře německy. To je všechno.

Od: mall
Datum: 19.02.14 22:34

V naší rodině a mezi známými byl snad každý na Novém Zélandu. Za školou, prací, poznávání a nebo jen dovolená. Nikdo si tam nestěžoval, podmínky na živobytí ideální. A jelikož už tam máme i zakořeněnou pár desítek let část rodiny, tak mě tam cesta také čeká. A nevím, jestli se bát, či těšit.

Datum: 19.02.14 22:40

Nějak moc nevěřím na "národní povahy" a nechci házet všechny do jedněch pytlů nebo škatulek. Ale před cca 20 roky jsem měl práci, se kterou souviselo cestování téměř po celé Evropě, a od té doby mám o Rakušácích jako lidech poměrně špatné mínění (ostatně i Hitler byl Rakušan). Ale připouštím, že to je jen můj osobní subjektivní dojem.

Ohodnoceno: 4x

Od: buss®
Datum: 19.02.14 23:00

Jsem četl, že to závisí na vzdálenosti od rovníku ... ale to už kdysik kdosik propagoval.

Datum: 19.02.14 22:47

Preferovala bych Rakousko, je nám přece jenom trochu bližší. Viz historie. Jistota, POŘÁDEK, kvalitní životní úroveň, hezká krajina. V.B. v dnešní době mě nepřipadá bezpečná. Vyšší míra kriminality /záleží samozřejmě, kde se člověk nachází/. Pokud by to byla stará dobrá Anglie jako z knížek, tak bych ji ráda poznala, ale na žití to tam bylo hodně drsné. Možná na dovolenou, poznat přírodní krásy, ale podnikat a žít bych tam nechtěla.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 19.02.14 23:19

spis VB , rakousko a nemecko nas cechy bere totalne jako odpad evropy a nemaji nas vubec radi , nikdy jsem se tam necitil dobre , videli prijet auto z CZ a uz se na vas divali jinak.

Datum: 20.02.14 00:43

A není to tak, že všechny vyspělejší státy jako jsou např. Rakousko, Německo, Britanie, Francie... nás berou jako odpad?

Od: vis*
Datum: 20.02.14 00:13

Rozhodně by to byla možnost C. Z Anglie už je takřka Nový Pákistán a jde o jednu z mála zemí, kde zákony straní obětem trestných činů ještě méně, než v ČR. Pokud jde o Österreich, doporučuji filmy Hundstage, Tierische Liebe, Angst, Michael a Siebente Kontinent. Po zhlédnutí již dalšího vysvětlení netřeba.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 20.02.14 00:45

A co by si zvolil za možnost C? Německo?

doplněno 20.02.14 00:49:

Mě se Německo docela hodně příčí a je to asi kvůli té 2. světové válce, myslím, že Němci nejsou nikde ve světě moc oblíbení. A taky Rakousko je lepší po hospodářské stránce (má 2. místo v žebříčku HDP v EU). Ale na druhou stranu si nejsem jistý, kde je vyspělejší průmysli, jestli v Německu, nebo Rakousku.

Od: vis*
Datum: 20.02.14 00:50

Možnost C je pro mě především ČR. Ale kdybych z toho či onoho důvodu musel ven, Německo beze všeho. Například Hamburg nebo Düsseldorf.

doplněno 20.02.14 01:02:

Vysoké příjmy, pintlich ordnung, vyšší tolerance vůči cizákům. Zatímco Rakušáci jdou tvrdě specielně po Češích, Němci rozlišují mezi tureckým a českým ksindlem. Směrem k severu přívětivost roste. Proto bych vynechal München, také kvůli drastickým životním nákladům a pochopitelně celou bývalou Dederonii. Hamburg a Porúří, to je to pravé ořechové.

Datum: 20.02.14 00:52

Proč zrovna to Německo?

Od: hop®
Datum: 20.02.14 00:56

Pokud bych opravdu musel mimo republiku, tak spíš do Rakous. Je to blíž, a ze zkušeností mých blízkých příbuzných vím, že v UK dnes ekonomické podmínky také nejsou ideální. Ségra se přivdala do Anglie a dnes ona i její anglický manžel raději pracují v Česku...

Datum: 20.02.14 01:47

Já momentálně pracuji a žiji ve Velké Británii a není to tak zlé, nicméně ČR je mi bližší. Rakouská mentalita mi nesedí vůbec a navíc nedoporučuji pracovat v zemích, se kterými máme hranice - mnoho střetávání kultur a z toho vzniklé problémy. Mnoho rakušanů a němců má o češích předsudky. Mnohem lepší je zkusit vzdálenější státy. Já bych jel třeba do Austrálie, tam je životní úroveň vysoká a lidé se umí bavit.

Datum: 20.02.14 07:20

Z těchto ani jednu. Jednak jsou Rakušáci divní, druhak se na vás vždy budou dívat přes prsty a hlídat si pěněženku, či zboží v ragálu. Stejně jako na my se díváme Róma, nebo Ukrajince. V té pozici chcete být?

V UK už takovou černou ovcí nebudete, protože už je zaplevelena příliš. Ale to je i důvot proč už UK také ne.

Když už bych chtěl odejít, tak bych volil zemi, kde teploty neklesají pod 15 st. C. :) Jednak protože je tam příjemněji, ale také proto, že lidé z naší oblastí, kde je část roku zima a oni dříve museli sesbírat, nahamtat a nakrást potraviny a topivo na přežití zimy jsou sobečtí, chmamtiví a závistiví.

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.