Problém s přítelem

Od: Datum: 19.02.14 18:22 odpovědí: 7 změna: 19.02.14 22:32

Dobrý den.

Jsem s přítelem dva roky. Dříve jsem mu lhala, ale když jsem si uvědomila, že ho nechci v žádném případě ztratit, tak už mu nelžu a ani bych mu nelhala, protože nikoho takového už bych nikdy nepotkala. Můj přítel ví, že jsem mu lhala a tak mi nevěří. Dokonce se se mnou i rozešel, ale pak mě vzal zpět.

Bydlím sama s dětmi a přítel ke mě každý den chodí. Ale teď řekl, že to takhle už dál nechce, že chce nějaké razantní řešení. Nabídla jsme mu, ať bydlí s námi, ale on nechce, že prý v tomto bytě nic neudělal a nic není jeho. Tak jsem mu řekla, že si najdeme nový byt, ale on řekl, že teď nemůže, když nemá práci a nemohl by ho platit. Tak jsem mu nabídla, že ten nájem budu platit já, ale on o tom nechtěl ani slyšet, protože podle něj má prostě živit chlap. Teď po mě chce nějaké řešení.

Vím že s ním chci být a myslím, že i on se mnou. Jinak by se ke mě nevracel. Jaké řešení bych mohla navrhnout? A jak si plně získat jeho důvěru?

doplněno 20.02.14 17:36:

Je pravda, že je největší problém v nedůvěře ke mě. Ale jak bych si mohla získat jeho důvěru? Opravdu už mu nelžu a vím že ani lhát nebudu. On mě miluje, ale bojí se. A nemůže přestat myslet na to jak jsem mu lhala. Neví jak na to nemyslet a plně mi odpustit i když by si to přál. To mi řekl.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.02.14 18:27

Nechci Vám brát iluze, ale doporučoval bych současný stav změnit na přátelství. Bude to pro oba dobré a děti (pokud o vztahu vědí) to přijmou snadněji. Važte si názoru partnera a neriskujte! Jakmile se staví do cesty peníze, je to cersta do pekel. Takový vztah nemá budoucnost. Vlastně má, ale je téměř vždy nešťastná. *stop*

Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.02.14 18:59

Já vidím největší problém v nedůvěře vůči Vám a v neochotě Vašeho přítele hledat kompromisy. (Pokud spolu lidi chtějí být, hledají způsob, jak to uskutečnit, nikoliv důvod/y, proč to či ono nejde).

Chcete-li to ještě zkusit, řekněte příteli, ať přijde s konstruktivním návrhem on.

doplněno 19.02.14 20:52:

Napadly mne stejné možnosti jako Kapku, ale vzhledem k té nedůvěře se mi jeví pravděpodobnější snaha o rozchod. Přítel zřejmě nechce výčitky, pláč apod. proto Vás možná tlačí, abyste rozhodnutí učinila Vy.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 19.02.14 19:03

Dobrý den. Pokud Vám přítel nevěří, pak si nedovedu představit, jaké razantní řešení má na mysli. Nic z toho, co jste mu doposud nabídla není pro něho vhodným řešením. Napadá mne že chce buď manželství, nebo rozchod. Pokud však z jeho strany chybí důvěra a dává Vám to najevo, je těžké razantně cokoli řešit. Proč s nějakým razantním návrhem na řešení nepřijde tedy on sám a požaduje jej na Vás? Když tak dobře ví, co nechce a umí Vám to zdůvodnit, pak by měl mít jasno i v tom, co po Vás tedy chce, nebo co od Vás očekává. A to by Vám měl říci on sám, protože my ho neznáme a ani do hlavy mu nevidíme. Jen pozor na nějaká unáhlená rozhodnutí, kterých byste mohla třeba Vy sama litovat...

Ohodnoceno: 2x

Od: broncah*
Datum: 19.02.14 19:44

Pokud vám nevěří, nevidím žádnou možnost. Taky mi trochu připadá, že se z toho snaží vymluvit. Ale pokud vy nechcete přítele stratit, zkuzte navhnout třeba půjčku nebo tak něco...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.02.14 22:32

Půjčku v žádném případě, nevím proč, ale jak toto slovo slyším, tak mám husí kůži.

Ohodnoceno: 1x

Od: vlasatec*
Datum: 19.02.14 19:54
Když sám neví co chce jak to můžete vědět vy? Natož my?
Řešení jste mu nabídla, když se mu nelíbí ať vymyslí něco on.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.02.14 22:29

Na každé situaci najdete pro a proti. Rozumíte si, to je dobře. Vaše slova - Nikdy bych už takového nepotkala - Jste spolu 2 roky a on v bytě nic neudělal a proto tam nechce s Vámi bydlet? To je lehké změnit. Když nemá práci, ať se snaží něco v bytě poopravit, pokud něco potřebujete. Za druhé nemá práci, ale dnes je taková velká nezaměstnanost a nebyli jsme na to zvyklí, jenom jsme o tom slyšeli.. Ale stěhovat se do nového bytu. Každé stěhování ale něco stojí. Peníze, které nemá, práci, nervy. A táhla by jste to finančně Vy. V jaké situaci by jste byli, kdyby jste ztratila práci i Vy. Jak dlouho by jste dokázali vyžít i s dětmi z Vašich úspor, nebo podpory? Přítel cítí, že to je patová situace, není schopen se zatím o Vás postarat, ale bez Vás by se mohl propadnout někam na dno. Ta dnešní doba je hrozná, když nám vzala takové základní jistoty v žití. Myslím, že by bylo rozumné od Vašeho přítele, aby se s tím smířil, že bude bydlet u Vás, bude opečovávat byt a postupně se zabydlí a zvykne si. Bude se věnovat dětem, nevím jak jsou staré, a Vy se budete moci soustředit na svou práci. Pokud bude zárověň i hledat práci, určitě se nějaká najde, protože bude mít ve Vás oporu, jistotu, ta z něj bude vyzařovat a nebude na pohovory chodit utrápený. Nevím, co děláte Vy, v jaké firmě, ale porozhlídněte se u Vás v práci, jestli by nebyla nějaká práce pro něj. Neodchází někdo do důchodu? Optejte se i vedoucího, naveďte řeč na toto téma u kolegyň. Jinak to prostě nejde. Jde o Váš spokojený život a rozchod negativně zasáhne jak Vás, tak Vašeho přítele. Držte při sobě, doba bude zlá. Je dobré, když člověk sleví ze svých zásad a připustí, že se také mohl mýlit. Také mu připomeňte, že se na Vás už může spolehnout, že Vás to pochybení /lhaní/ moc mrzí. Já jsem se začala držet jedné zásady a to, že člověk má právo změnit své rozhodnutí. Tak si myslím, že přítel by měl slevit ze svých zásad a Vaši podanou ruku přijmout. Pokud to nedokáže, říká se, každý svého štěstí strůjce.

Ohodnoceno: 3x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.