Jak poslat číslo účtu na ČSSZ

Od: Datum: 19.02.14 16:35 odpovědí: 8 změna: 04.03.14 21:55

Jakým způsobem,mohu poslat nové číslo účtu na ČSSZ? Tiskopis jsem na netu nenašla .

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.02.14 16:46

já dostala tiskopis na přepážce a musela jsem ho donést potvrdit do banky a donesla jsem tiskopis osobně musí to být podepsané takže mi řekla, že to mejlem nelze - tak nevím ...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.02.14 19:10

Hanko, z Vaší otázky nevyplývá jednoduchá přímočará odpověď, neuvádíte účel nahlášení účtu.

Jestli nahlašujete nové číslo účtu pro zasílání dávky důchodového pojištění, tiskopis najdete na stránkách www.cssz.cz v sekci Důchodové pojištění - Tiskopisy. V tomto případě musí být tiskopis skutečně potvrzen bankou, protže důchod lze podle zákona zasílat pouze na účet příjemce dávky nebo manžela příjemce. Vynechávám případy zbavení svéprávnosti.

Pokud máte na OSSZ nahlášen účet, z něhož platíte pojištění jako OSVČ a na nějž Vám OSSZ vrací případné přeplatky, mělo by opravdu stačit nahlášení změny čísla účtu e-mailem.

Případně upřesněte, ať tu nehádám další a další důvody...

doplněno 19.02.14 19:13:

Tiskopis se jmenuje

Žádost o zařízení výplaty důchodu poukazem na účet - majitel účtu

a najdete ho zde:

http://www.cssz.cz/NR/rdonlyr…7-2111A3E8E7F2/0/89_109_9.pdf

Ohodnoceno: 3x

Datum: 20.02.14 18:40

Inženýrko díky, vaše odpověď pomohla i mě.

Datum: 19.02.14 22:19

Nevím jak ostatní banky, ale u Airbank mají tiskopisy uloženy v PC, takže ho jen vytisknou, hned potvrdí a i sami pošlou na úřad.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 20.02.14 08:44
Zajděte si do své banky, oni tam tiskopisy mají, necháte si ho potvrdit a donesete podepsaný na ossz.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.03.14 17:52

ono je to jak v které bance, třeba ve FIO bance tiskopisy nemají a musela jsem jít nejdřív na ČSSZ pro tiskopis a pak do banky potvrdit a pak zase zpět na ČSSZ,nebo poslat doporučeně.

Datum: 04.03.14 21:55
U nás je paradoxně právě Fio má...

Datum: 20.02.14 18:33

Ano děkuji všem

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.