Kolik je vyzivne na 2 deti

Od: Datum: 19.02.14 15:01 odpovědí: 22 změna: 20.02.14 16:12

Chtela jsem se zeptat jsem svobodna matka mam dve deti ve veku 7 a 4 roky zili jsme s pritelem ve spolecne domacnocnosti bohuzel je takova situace mezi nami ze budu muset pozadat o alimenty chtela jsem se zeptat jestli nevite kolik by teoreticky platil je bez prace pobira co mu pracak posle nejakych 5300 kc a rika mi ze na dve deti bude platit pouze tisic korun dekuji za odpoved


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: myse®
Datum: 19.02.14 15:14
avatar

Nikdo neví, kolik mu soud nařídí. Každopádně se k soudu připravte dopředu - sbírejte si doklady od všeho co dětem kupujete, vyrobte si tabulku s náklady na jednotlivé dítě - cena za školu, školku,obědy, kroužky, škola v přírodě, pomůcky do školy, léčebné náklady (brýle např.), tramvajenka, telefon pro dítě, dále vaše nákllady na bydlení - nájem, elektrika, plyn, voda, telefon, kolik měsíčně dáte za jídlo (já si počítala všechny náklady za 3 měsíce - schovávala účtenky a udělala k soudu tabulku rozlišenou na pečivo, mlíko a mléčné výrobky, uzeniny a maso, ovo-zel, drogerii, oblečení...)

je potřeba mít u soudu čím argumentovat, proč chcete takové a takové výživné.

Jinak musíte také doložit vaše příjmy přípdadně i příjmy vašeho dalšího partnera (stejně jako přítel + jeho případná další)

žádala bych miimálně dva tisíce...ale jestli je dostanete, to netuším...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.02.14 21:10

Já vím, že je to normální, ale "nemám co do huby" a dítě hned telefon v 7 letech? Cena za školu? Také zajímavá položka, i když škola je zdarma, tak se přece něco platí, ale tak když už zase máte položku pomůcky do školy? Tramvajenka? Za nás se chodilo do školy poblíž bydliště a pěšky.

Chápu, že je pozdě něco takového řešit, ale když nejsou prachy je třeba se uskromnit ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: myse®
Datum: 20.02.14 13:31
avatar

No každý to má jinak nastavené, no... Moje děti dojížděly do školy z vesnice do městečka - samy a autobusem. Chtěla jsem mít nad nimi aspon nějakou kontrolu pro případ "kdyby-něco" měly telefon (nabitou kartu na 200). Tramvajenka (průkazka na bus, open-card) říkejte tomu jak chcete--- byla taky potřeba hned od první třídy. Jo a v 7 letech byly už ve druhé...

cena za školu - no dobře, špatně formulované... ale ve škole se vybírá na třídní fond, na pracovní sešity, na výlety a exkurze, plavání, později lyžák... tak dobře, nazvěme to náklady na školní docházku - spokojená?

Jistě že - když nejsou prachy, je potřeba se uskromnit - ale urskomnit se musí oba dva rodiče, ne jenom matka. Věci spojené se školou se platit musí, šetřit se dá na jídle, oblečení, kroužcích CIGARETÁCH, HOSPODĚ..

Chtěla jsem poskytnout paní radu, na co se má připravit a jak...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.02.14 15:31
avatar

přítelkyně má 11 letý dvojčata a na každou dostává 2500kč

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.14 15:42
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.02.14 15:53

Přítel pobírá podporu v nezaměstanosti - to je těch 5300,-kč? Podpora je na omezenou dobu - podpůrčí doby jsou do 50 let 5 měsíců, 50až55 let na 8 měsíců, nad 55 let 11 měsíců. Co bude pak, až vyčerpá dobu pobírání podpory? Když nepůjde pracovat a bude žít ze životního minima? Pak by platilo "V případě, že příjem (osoby platící alimenty) poklesl na hranici nebo dokonce pod hranici životního minima, lze požádat i o úplné zproštění od vyživovací povinnosti."

Dokud pobírá podporu, tak má soud z čeho "vzít" alimenty. Jestli si nenajde práci, tak máte problém.

doplněno 19.02.14 16:03:

Máte s dětmi jiné trvalé bydliště než přítel? A nízký příjem? Zkuste se zeptat Úřadu práce na Přídavek na dítě. Můžete bydlet i s jinými osobami, záleží na příjmu ve společné domácnosti. Přibližná kalkulačka na výpočet pro Přídavek na dítě http://www.kurzy.cz/kalkulacka/pridavky-na-dite/

Ohodnoceno: 2x
 
Od: olaf71*
Datum: 19.02.14 17:42

z vlastní zkušenosti vím, že výše příjmu není až tak důležitá. soud kdysi rozhodl takto. jste práce schopný, vydělávat průměrný plat, tak budete platit tolik a tolik. v té době jsem cca. rok pobíral 3500kč od sociálky. výživné bylo určeno skoro celá tato částka.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: merry*
Datum: 19.02.14 19:58

To, že je někdo fyzicky práce schopný ještě neznamená, že najde práci v době, kdy se o jednu pozici uchází 17 lidí :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jancakk
Datum: 19.02.14 19:58

Kdysi? Můžete prosím upřesnit, jak je to dávno. Docela by mě to zajímalo, zákony se pořád mění. Dnes existuje tzv. nezabavitelné minimum.

"Dlužníkovi, který nesplácí dluhy (v našem případě by to bylo výživné na děti), může exekutor zabavit část mzdy, nemocenské, ošetřovného za péči o nemocného člena rodiny, mateřské, důchodu, stipendia či podpory v nezaměstanosti. Chráněny nejsou ani přídavky na děti či rodičovský příspěvek. Z těchto příjmů zůstane dlužníkovi jen nezabavitelné minimum. To se stanoví na základě životního minima dlužníka a normativních nákladů na bydlení, které stanovuje stát."

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.14 20:08

kdysi...minulý týden takto rozhodl soud o jednom mém klientovi. Je momentálně nezaměstnaný. Soud výši výživného určil tak, že vycházel z toho, kolik si v oboru, ve kterém má dotyčný vzdělání, vydělávají v místě jeho bydliště (okrese?). Je to elektrikář, výše výživného na jedno dítě byla vypočtena na 4.000,- Kč.

doplněno 19.02.14 20:11:

merry. Ono to má ale svoji logiku. Většina "tatínků" se snaží oficiálně příjmy co nejvíce snížit, aby platili co nejnižší částku. Nebo pracují načerno.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: merry*
Datum: 19.02.14 20:02

Pokud jste si takový rozsudek nechal líbit, to jste asi dobrý trouba. Kdyby se rozhodovalo na základě toho že ten a ten by teoreticky mohl dělat to a to a teoreticky vydělávat tolik a tolik to je vcelku prča. Třeba kdybyste měl supr postavu a velké svaly..třeba by vám soudkyně mohla říct, proč nejdete dělat modela za 50k měsíčně :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.14 20:16
avatar

neni trouba odvolání by mu nepomohlo opět zkušenost bejvalej od přítelkyně nedělal pouze na černo nic neměl oficiální adresa na ůřadě soudkyně koukla na stránky ůřadu práce zjistila že práce pro jeho obor tam je koukla kolik je tam finanční nabýdka na danou pozici a spočetla mu výživné on se samozřejmě odvolal leč krajskej soud to jen potvrdil

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jancakk
Datum: 19.02.14 20:31

Mi šlo spíš o to, jak takové rozhodnutí soudu funguje v reálu? Když nebude platit a bude dlouhodobě dokládat žádné či minimální příjmy? Pak teda exekuce na majetek a kdyby nic neměl (žil např. v pronájmu kde mu nic nepatří) tak jak dál?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.14 20:43
avatar

V takovém případě se matka dětí může obrátit na soud s tím, aby vyživovací povinnost plnili prarodiče dětí...Samozřejmě tam soud přihlíží k možnostem a schopnostem prarodičů, takže výživné platí třeba v nižší částce, než jaká byla soudem určena a vyměřena otci dětí..

doplněno 19.02.14 22:16:

Viz. Zákon o rodině - vyživovací povinnost mezi ostatními příbuznými.

§ 88 1) Předci a potomci mají vzájemnou vyživovací povinnost.

(2) Pokud potomci nemohou své vyživovací povinnosti dostát, přechází tato povinnost na předky. Příbuzní vzdálenější mají vyživovací povinnost, jen nemohou-li tuto povinnost plnit příbuzní bližší.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: merry*
Datum: 19.02.14 22:10

Prarodiče dětí? To se nalézá kde v zákoně tato možnost? Proč by prarodiče nad hrobem, kteří ani tyhle třeba děti nevidí ani svého příbuzného, který je pomohl splodit, proč by oni měli cokoliv platit z důchodu, peněz na své živobytí?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: merry*
Datum: 19.02.14 22:13

Jako ona se nabÍdka občas objeví...to je ale pokud se na ni ozve 20 uchazečů, tak ta nabídka je reálně pouze na papíře..a jsme zase u toho, že výši výživného cucáte z prstu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.14 22:19

merry. Nezlobte se, ale píšete nesmysly. Jestliže si někdo práci chce opravdu najít, tak ji najde. Třeba i načerno, když už jsme u toho. A bude-li to otec, v tom pravém slova smyslu, tak z těch načerno vydělaných peněz bude na SVOJE děti platit.

Ohodnoceno: 3x
 

 

Od: olaf71*
Datum: 20.02.14 15:16

mmj. známému určil soud alimenty tak, že bral v potaz jeho majetek (dům,chatu,drahé kolo,auto) a nezajímal ho plat, který je s ohledem na požadovanou výši alimentů malý, doporučil mu část majetku prodat a alimenty zvýšil. prodal chatu a může teď platit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 20.02.14 15:13

kdybych se v té době svlékl před soudkyní, tak by mi to možná řekla, ale také by to mohla brát jako urážku. už advokát mě upozorňoval, že se na to mám vyprdnout, že mi je stejně nesníží. já to zkusil a pohořel jsem. neměl jsem v úmyslu se výživnému vyhnout,ale když není kde brát, tak ani smrt nebere a soud rozhoduje úplně jinak. dokonce se zajímá i o příjmy z předešlého roku a že se mi jedná o teď ho nezajímá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.14 15:47

olaf. Tohle je všechno strašně těžké. Víš, já to beru tak, že pokud je člověk sám (bez ohledu ať je to chlap nebo ženská), tak se nějak protluče i když fakt nemá peníze a zrovna nemůže okamžitě najít práci. Prostě stane se, že se člověk v tom všem plácá a čím víc se snaží, tím je to snad horší. Ale jak jsem napsala, jsi sám a nějak to zvládneš. Daleko horší je, když zůstane jeden rodič sám s třeba dvěma dětma. Nemá šírší rodinu, která by mu mohla pomoci. Je strašné vysvětlovat dětem, že nebudou chodit do kroužků, protože ne ně není. Je strašné vysvětlovat dětem, že nepojedou se školou na výlet, protože na něj není. Je strašné vysvětlovat dětem, že se musí nakupovat jenom v sekáči, ptotože na nové oblečení není. Je strašné vysvětlovat dětem, že dnes se večer svítit nebude, protože není zaplacená elektrika a ta je tím pádem odpojená...

A co si budeme povídat, jsou otcové, kteří na svoje děti po rozvodu nezanevřou. A pak jsou tací, kterým jsou jejich děti šumafuk. Jasně, teď se tady může rozvinout debata, proč k rozvodu došlo a jaká je vlastně vůbec matka, u které děti zůstaly atd...

doplněno 20.02.14 16:45:

No, Olafe. To je právě následek toho, když nejsou lidi rozumní. A tím teď nemyslím Tebe, ale matku Tvých dětí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 20.02.14 16:12

souhlasím. také jsem si ale tehdy myslel, že mi je musí snížit aspoň na tu dobu, kdy prostě není kde brát. pořekadlo "vezmi si chlup na dlani, když tam není" absolutně nefungovalo. stejně jsem dva měsíce nezaplatil celé výživné, jen část a dopadlo to tak, že na mě ex. poslala exekutora i když peníze jí nedělaly problém a po rozvodu jsem jí a dětem nechal celý nový dům. exekutor přišel hned, chtěl to na dvě splátky přes něj a tu část co jsem zaplatil, byl jen bonus, dle jeho slov

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.