Předkládání živnosťáku dodavatelům

Od: Datum: 19.02.14 14:37 odpovědí: 2 změna: 19.02.14 15:09

Ahoj, podnikám jako OSVČ, na maloobchod. Mám několik dodavatelů zboží. Jeden z dodavatelů mně již po třetí během jednoho roku napsal e-mail se stejným textem v tomto smyslu, jako kdybych mu nic neposlal: "pošlete nám váš živnosťák, nemáme jej v evidenci. Potřebujeme jej z důvodu nadcházející kontroly FÚ - a ať se shodují fakturační údaje s živnosťákem". Otázky: 1) FÚ dává echo s.r.o firmám, že je navštíví kontrola? 2) Potřebuje vlastně firma můj živnosťák k čemu, je to běžné?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jipo
Datum: 19.02.14 14:53

Společnosti, se kterými obchodujete si mohou stáhnout Výpis z veřejné části Živnostenského rejstříku na internetu. Již dlouho se Živnostenský list nevydává. Každá společnost a OSVČ potřebuje mít ve svém účetnictví a dokumentech uveden správný název společností se který je v hospodářském styku. Celkem jistě si umím představit, že Vaše razítko, vaše faktury neobsahují přesné údaje tak, jak jsou uvedeny ve výpisu ze živnostenského podnikání. Pokud má být někdo kontrolován FÚ, pak se samozřejmě jedná o kontrolu předem písemně oznámenou. Není důvodu někam vtrhnout se zásahovou jednotkou, pokud není podezření ze spáchání závažného trestného činu. Tedy společnost, která chce váš ŽL, je jen lenivá si uvedené informace stáhnout na webu. Mezi námi, pokud už, nepožadoval bych od vás ŽL, ale právě Výpis z veřejné části Živnostenského rejstříku vystavený třeba na CzechPointu České pošty. Jinak princip, proč to dělá se velmi správný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 19.02.14 15:09

Sdělij jste jí jistě IČ, DIČ, tudíž to najdou na webu. Vy jí klidně pošlete papír, sken a co když už je živnost třeba přerušena?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.