Prohlášení o společné domácnosti

Od: Datum: 19.02.14 11:50 odpovědí: 5 změna: 19.02.14 22:51

Dobrý den,

matka od přítelkyně by chtěla pobírat příspěvek na bydlení, na který by měla mít nárok. Ale přítelkyně má u ní trvalý pobyt a tudíž se její plat nějak započítává do příjmů domácnosti, ikdyž tam samozřejmě nic neplatí. S přítelkyní žijeme společně v mém bytě. Proto její matka přišla s tím, at podepíšu prohlášení o společné domácnosti a že mě přítelkyně přispívá na chod domácnosti. Je toto řešení? Co by z toho pro mě vůbec plynulo? Není lepší změna trvalého pobytu?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.02.14 12:25
Zdravím. Samozřejmě, že trvalý pobyt Vaší přítelkyně u Vás by byl ideálním řešením. Pro Vás z toho vyplývají povinnosti a rizika s tím spojené. (placení odpadů, pokud vztah nevyjde nebude odstěhování tak jednoduché...). Pokud je Váš vztah tak daleko, že uvažujete o možnosti trvalého pobytu, proč to oddalovat? ;) M
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ceo
Datum: 19.02.14 12:49

Děkuji za odpověd. Pokud se tedy zatím nebudu bavit o tvalém bydlišti, tak bych se rád zeptal, jestli pro mě prohlášení o společné domácnosti s tím, že přítelkyně přispívá na chod domácnosti, znamená nějaké další správní ukony nebo je to pouze papír, který využije matka přítelkyně?

Datum: 19.02.14 22:51
avatar

Teoreticky by sice mělo čestné prohlášení matky a dcery, že společně neuhrazují své potřeby, ale znám úřady, které vyžadují, aby osoba, která fyzicky budlí jinde, donesla potvrzení o tom, že své potřeby hradí společně s někým jiným. Pokud to úřad po mamince Vaší přítelkyně vyžaduje, nezíská maminka bez tohoto potvrzení příspěvek na bydlení.

Ale nemusíte se ničeho bát, pro Vás to nebude mít žádný dopad. Vaše přítelkyně tímto potvrzením nezíská nárok na obývání Vašeho bytu.

doplněno 19.02.14 22:52:

PS: Úřadu stačilo písemné prohlášení bez ověřeného podpisu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.14 12:38
avatar

Dobrý den. Nevím, jak na kterém úřadě, ale u nás paní úřednice uznala jen písemné čestné prohlášení toho, kdo má v bytě hlášen trvalý pobyt. Tudíž Vaše čestné prohlášení by věc podle mne nevyřešilo. Napsat by ho musela (dle postupu našeho úřadu) Vaše přítelkyně, že tehdy a tehdy se odstěhovala z místa trvalého pobytu a netvoří společnou domácnost s tím a s tím. Podpis úředně ověřený a toto u nás na úřadě bylo uznáno a příspěvek na bydlení byl dotyčnému přiznán bez dalších problémů. Pokud by toto bylo pro úřad nedostačující, pak by Vaše přítelkyně musela provést změnu trvalého pobytu, aby její matka na příspěvek dosáhla. Ale asi opravdu záleží na přístupu konkrétního úřadu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ceo
Datum: 19.02.14 12:51

Děkuji, já mám jako majitel v bytě trvalý pobyt.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.