Prodej pečiva, pekárna

Od: Datum: 19.02.14 10:36 odpovědí: 4 změna: 27.02.14 19:59

Dobrý den,

již nějakou dobu jsem na úp a nedaří se mi sehnat práci (zatím pouze brigáda jako číšník). Napadlo mě, že bych zkusil otevřít nějaký menší podnik na prodej pečiva a třeba kávy. Ve městech je to velmi oblíbené, prodej sladkého i slaného pečiva, k tomu možnost kávy sebou atd.. Prostory k tomuto výkonu by byly někde v těchto místech http://mapy.cz/#!x=16.861475&y=49.957517&z=11&umc=9mxZAxXMY-¨=Ol%C5%A1any%2C%20okres%20%C5%A0umperk&t=s&u=u je to na hlavní silnici č.11 kde je slušný provoz, v zimě tudy hodně lidí jezdí na Hanušovice. Ale kde sehnat pece atd na výrobu pečiva? Je mi jasný že taková pec na pečivo je v řádech 100tisíců korun. Funguje např. pronájem pece (jako mají kavárny presovače od firmy zdarma, berou jejich kávu a po pár letech si jej mohou odkoupit za určitou cenu). Nebo si nechat dovážet výrobky? Jaký je váš celkový názor na takové podnikání? Ještě dodám, do začátku mám prostory a finance do 50 000Kč. Časem taky třeba rozvoz pečiva na určité trase v okolí?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.02.14 10:48

Odkaz přesně nefunguje, ale podle adresy hádám Olšany (u Rudy n/M).

Nevím, jaké služby (obchod, pekárna) tam jsou a kolik místních by si chodilo k vám pro pečivo. Kolik místních (kteří nenakupují třeba jinde kam dojíždí do práce) a kolik projíždějících se zastaví. Sama udáváte "v zimě se hodně jezdí" a co zbytek roku?

Vaše přirovnání k presovači je hloupé. Ocpka vy budete od nějaké firmy brát pečivo, které v té peci budete péct? To asi ne.

Navíc se zařízením pekárny a prodejny, tak by odpovídala, zřízení ŽL a další věci, tak nevím zda 50 000,- bude stačit a zda se investice vrátí či dokonce něco vyděláte.

Než vlastní pečivo bych asi volila dovoz (z Hanušovic či Šumperka), ale opět záleží na tom, co v obci je.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.02.14 12:29

Pokud jste na ÚP máte možnost zažádat si o příspěvek na rozjezd vlastního podnikání přímo od ÚP. Dávají tak do 100000kč. Jsou tam určité podmínky (např. dřív platilo min. rok podnikat). Na ÚP mají úředníka, který se tímto zabývá. Má rovněž přehled i o jiných dotacích na podnikání (z EU a další). Úředníkovi předložíte perfektně zpracovaný podnikatelský plán, pak se posuzuje a dle toho vám případně dají peníze. Většinou na věci, které se dají prodat, kdyby se podnikání nepovedlo.

Přes ÚP a EVS (evropský sociální fond) probíhájí kurzy pro lidi, co mají zájem začít podnikat. Ptejte se na ÚP u úřednice přes rekvalifikace na kurz Základy podnikání (může se jmenovat jinak). Na kurzu si každý vypracovává podnikatelský plán dle kritérií ÚP. Kdo má pak zájem o dotace, tak předloží tento plán. Pak záleží na ÚP, jak posoudí. Podnikatelský plán můžete předložit i bez absolvování kurzu. Nicméně se domnívám, že mají radši, když se absolvuje kurz, vlastní zkušenost. Aspoň mi tak bylo řečeno. Když po absolvování kurzu nezačnete podnikat, tak se nic nestane.

Od: michael*
Datum: 26.02.14 13:08

Takže pečivo bych si nechal nejspíš vozit z pekáren, zkusil bych obvolat pár pekáren v okolí a zjistit cenu. Co s pečivem které se neprodá? Kde se dají najít informace o tom jak má taková prodejna vypadat (myslím kvůli hygieně). Na ůřadě práce mi bylo řečeno, že momentálně nejsou na toto prostředky. Mám prý zkusit nějaké evropské dotace. Prostě mě jen tak uřednice "odpálkovala" místo pomoci.

Od: zabu
Datum: 27.02.14 19:59

A proč nezkusíte péct sám. Umíte to? Tak to dělejte. O kvalitní pečivo je dnes zájem.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.