Ledvinová kolika

Od: Datum: 18.02.14 22:12 odpovědí: 6 změna: 19.02.14 00:07

Dobrý večer, dozvěděla jsem se že jeden z mých známí má ledvinovou koliku. Když jsem se na to ptala tak mi odpověděli že se na to dá i umřít je to pravda?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 18.02.14 22:17
avatar

Dobrý den, to nevím, ale když toto měl jeden kolega z práce, tak potom říkal, že to byla takový bolest, že chtěl skočit z okna. Tak, v tomto významu to je smrtelné. Předpokládám, že ten Váš příbuzný má velké bolesti a je již v péči lékařů a mimo ohrožení života. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.14 22:27
avatar

Nerad vás znepokojuji, ale umřít se dá i na nachlazení nebo zlomený palec...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.14 22:32
avatar

Zažil jsem ledvinovou koliku a nikomu bych takový zážitek nepřál ! Naštěstí byl příčinou jen písek, který po cca 10 dnech v nemocnici vyšel přirozenou cestou. Od té doby piji dostatek tekutin a je klid. Podívejte se na tento blog, je opravdu zajímavý !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.14 23:39

Možná že dá. Když jsem měl ledvinový kámen, tak nevěděli co mi je a chtěli mi operovat slepé střevo. Naštěstí kamínek vyšel dřív, než to udělali. Kdo ví, co by mi uřízli.. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 18.02.14 23:46

Samotná ledvinová kolika je hrozná bolest. Snad nejhorší ze všech. No, skoro nejhorších, jsou horší. Paradoxně dochází k úlevě od bolesti při pohybu. Kdy pohybem pomáháte odchodu moči z ledvin. Je to jedna z indícií, podle které ji lze odlišit např. od žlučníkového záchvatu. Umřít na samotnou bolest asi nelze, ale ta bolest je způsobena ucpáním močových cest v ledvinách, a hromaděním moči tamtéž. No a to tělu určitě nedělá dobře, a při zanedbání asi ano. Ona ale ledvinová kolika dost dobře zanedbat nejde. Ta bolest vás donutí zavolat si záchranku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.14 00:07
avatar

Jo, je to strašná bolest. A nejhorší je, že když se konečně dostanete k doktorovi, tak vám nedá nic od bolesti, protože by to zkreslilo výsledky vyšetření. No nezabili byste ho?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.