Problémy ve vztahu - něco chybí

Od: Datum: 18.02.14 19:29 odpovědí: 4 změna: 18.02.14 21:29

Ahoj, potřebovala bych poradi. Chodím s přítelem už rok, ale mám pocit že mi stále něco ve vztahu chybí. Nikam nechodíme, jsme stále doma a koukáme na televizi nebo jsme spolu ve škole.Když navrhnu že někam půjdeme tak se přítelovi nechce, vymlouvá se buď na peníze nebo že nemá čas. Občas mám obavy jesli mě ještě miluje, i když říká že ano, potřebuju aby mi to něčím dokázal. Poraďte mi prosím jestli tento vztah má cenu a co bych měla udělat pro to, abych tento vztah zachránila? Děkuji předem za vaše odpovědi :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.02.14 19:37

Komunikace je základ každého dobrého vztahu... a věřte že chlapovi nepomůžou malé, střední ani velké náznaky... pokud po něm něco chcete, tak mu to musíte říct na rovinu. Krom komunikace je vztah založen také na kompromisech... ale ty musí dělat oba dva. Nikdy nesmí ustupovat pouze jeden.

Promluvte si s přítelem, řekněte mu co Vás trápí a zkuste spolu vymyslet řešení. Můžete ho zkusit sama někam pozvat a po akci se ho zeptat jak se mu to líbilo a jestli by si to nechtěl zopakovat... že by třeba pro změnu pozval on Vás, nebo se podělíte.

Jestli má vztah cenu si nakonec musíte posoudit a rozhodnout sama. Ale pokud nenajdete kompromis, tak Vám to bude vadit stále víc a pokud se s tím nesmíříte, nedopadne to dobře.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.02.14 19:40

podle mého názoru, chodíte s peciválem, kterému se prostě nechce a u tý televize mu to vyhovuje. zkuste s ním promluvit a pokud se nerozhoupe, tak se s ním rozejděte nebo si na to prostě zvykněte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.14 20:07
avatar

Ahoj. Tak pokud nejste spokojená ve vztahu již nyní, chybí Vám společenské dění atd., ale Vašemu protějšku to vyhovuje takto, co budete říkat za několik let? Promluvte si o tom, že nejste ve vztahu spokojená s ním na rovinu. Pokud Vás má rád, měl by se snažit dělat vše proto, aby na vašem vztahu pracoval spolu s Vámi. Snaha na jedné straně vždy nestačí. A to se pak se vším buď smíříte, nebo se rozejdete a najdete si toho, s kterým Vám bude vztah vyhovovat lépe.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.02.14 21:29
avatar

No, jestli to nemá v sobě teď od přírody, tak i když si promluvíte, tak se bude trochu snažit, ale pak vše sklouzne zase k té televizi. Nyní, když jste mladí, bez závazků by jste měli co nejvíc cestovat, poznávat, bavit se, chodit do kina, jezdit na hory třeba jenom sáňkovat. Něco by Vás mělo popohánět. Jít dopředu, těšit se, plánovat. Buďto budete ten tahoun Vy a on se přidá, nebo budete na sebe jen koukat a bručet. Nemá-li přítel peníze, měli by jste vyhledávat levnější kratochvíle, ale výhledově bude všechno dražší a dražší, takže peníze budou do budoucna potřeba. Po skončení školy a nástupu do zaměstnání se finanční situace jistě zlepší, také si budete vzácnější, když budete každý v jiné práci. Ale jestli se zlepší trávení volného času jinak, než u televize, to nikdo nevíme. Dojít někam na dobrou večeři, do cukrárny, vinárny s živou hudou atd., těch možností je více. A jak tráví volný čas jeho rodina? Jaké má přítel koníčky? Za chvíli bude, nebo už je u Vás nuda a nebudete si mít o čem povídat. Leda o vaření a co bylo v televizi.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.