Nedodělaná zakázka

Od: Datum: 18.02.14 18:31 odpovědí: 3 změna: 18.02.14 19:39

Prosím, poraďte mi. Nechala jsem si vyměnit okna. Zaplatila jsem celou částku dle smlouvy. Do 31.12.2013 měla firma dodělat drobnosti - zapomenuli na jednu žaluzii a je třeba dolepit venkovní lišty, protože venkovní parapety, které zůstaly původní, a které mi firma doporučila neměnit, nedolehají na okna a je tam vidět zapěnování. Stále slibují, ale skutek je jinde. Už 4. termín nedodrželi. Jak se mám bránit? Čím jim pohrozit? Koho v příadě, že to neudělají oslovit a do kdy, aby nedošlo k nějakému promlčení. Já jsem podle smlouvy zaplatila, ale oni smlouvu nedodrželi. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 18.02.14 18:34

Pro vás platí ještě starý OZ, takže si pročtěte postup v něm, podle typu smlouvy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.14 19:12
avatar

Pokud nedojde k nápravě tak je to buď cestou ČOI nebo pak soudně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 18.02.14 19:39

Dle smlouvy máte dílo určitě v záruce. Doufám, že ve smlouvě dohodnutý termín záruky máte. A také reklamujete písemně a doporučeně. Je možné jim poslat poslední reklamaci - upomínku, s tím, že jestli do toho a toho data závadu nedostraní podáváte na ně žalobu pro neplnění smlouvy. V případě, že závadu opět neodstraní máte možnost jim zaslat předžalobní výzvu. Tu si můžete napsat i sama. Vzor je na netu. Je to takový psychologický tah, který bývá úspěšný. A kdyby nepomohlo ani to, tak potom podat žalobu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.