Výživné pro dceru, kam se obrátit?

Od: Datum: 18.02.14 15:12 odpovědí: 5 změna: 18.02.14 16:22

Dobrý den, může mi prosím někdo poradit, kam se obrátit? Bývalému manželovi bylo z důchodu stahováno 1500kč na dceru, od minulého roku byla automaticky snížena na 158kč, tento měsíc jen na 76kč, z důvodu, že má malý důchod. nikde nepracuje, bydlí se svou manželkou v pronájmu za 8000kč. Oba jsou alkoholici, nepracující. dovolám se někde po výživném? Soud i ČSSZ dávají ruce od toho pryč.Já jsem nezaměstnaná, pobírám podporu. Děkuji za každou radu

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.02.14 15:25
Zdravím. Můžete podat návrh na exekuci na majetku pro dlužné výživné (když mají na alkohol, tak zase takoví chudáci nebudou). M
doplněno 18.02.14 15:33: Mají účet? Auto?
doplněno 18.02.14 15:35: Pobírají nějaké soc. dávky na které by se mohla exekuce vztahovat?
doplněno 18.02.14 15:54: Viděla jste už tuto nabídku?
http://www.pravnik-nonstop.cz/novinka.1000_matek_pokracuje!.html
Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.02.14 15:28

Dobrý den, bohužel to jsem již udělala a bylo mi řečeno, že mají byt kompletně pronajatý a nic v bytě není jejich, tudíž jim není co zabavit. Navíc oba mají trvalé bydliště na Městském úřadě.Jsem v zoufalé situaci.

Datum: 18.02.14 15:39

Nemají nic , oba pobírají inv.důchod, na soc. dávky nárok nemají, když mají trv.byliště na Městském úřadě. Ale na alkohol to mají každý den.

Od: jancakk
Datum: 18.02.14 16:22

Můžou si dovolit platit nájem 8000kč pouze ze dvou ID? Jsou sice i jiné dávky, které nemají s trvalým bydlištěm nic společného např. příspěvek na živobytí (laicky doplatek do životního minima). Nevím, jestli jejich ID jsou vyšší/nižší než tento příspěvek. Ani na tom vlastně nezáleží, protože platí: "V případě, že příjem (osoby platící alimenty) poklesl na hranici nebo dokonce pod hranici životního minima, lze požádat i o úplné zproštění od vyživovací povinnosti."

Tudíž i kdyby v budoucnu případně pobírali zmíněný příspěvek na živobytí, nepomohlo by Vám to.

Datum: 18.02.14 16:09

no, vidím to bledě - kde nic není, ani exekutor nebere *nevi* pokud mají jenom důchod, pronajímají si byt a zbytek peněz utopí v alkoholu, tak si na nich těžko něco vezmete.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.