1x

Planovana dovolena

Od: Datum: 18.02.14 14:55 odpovědí: 4 změna: 18.02.14 18:58

Dobry den, chtela bych se zeptat :

Mame narizenou celozavodni dovolenou ...to chapu,ale nechapu to ,kdyz zbyvajici dny ,ktere mi zbyly si musim naplanovat do konce roku ,kdyz ani nevim kdy ji budu potrebovat .Je to v souladu se zakonem? Aby mi zamestnavatel naridil abych si stanovila termin vsech dnu dovolene na zacatku roku?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.02.14 15:03

Ano, zaměstnavatel Vám může nařídit kdy si dovolenou musíte vyčerpat, avšak musí Vám to oznámit min. 14 dnů předem.

Můžete se samozřejmě dohodnout...ale konečné slovo má zaměstnavatel.

http://www.bezplatnapravnipor…e-od-roku-2012-informace.html

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.02.14 15:07

Jen dopnim, pokud vam zamestnavatel urcuje dovolenou, musi byt v trvani nejmene 10 dni.

doplněno 18.02.14 15:11:

Jsem se lehce spatne vyjadril, takze jeste jednou, jestlize zamestavatel urcuje zamestnanci dovolenou v nekolika castech, pak alespon ta jedna musi byt v delce dvou tydnu v celku.

Ohodnoceno: 0x

Od: hm®
Datum: 18.02.14 15:35

Jak už Vám odpověděli, dovolenou určuje zaměstnavatel. Takže dal-li Vám volnost v určení zbývajících dnů, je vlastně ještě "hodný".

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.02.14 18:58

Ano, je to v souladu se zákonem. Čerpání dovolené určuje zaměstnavatel s přihlédnutím k oprávněným zájmům zaměstnanců. Právě pro zájmy zaměstnanců po Vás zaměstnavatel vyžaduje naplánování dovolené. Jinak by mohl určit čerpání celé dovolené sám. Stačí oznámit čerpání dovolené oznámil 2 týdny předem.

Zaměstnavatel potřebuje zabezpečit provoz po celý rok. Proto se dovolené zaměstnanců plánují předem.

Zkuste se na situaci podívat i z jiného úhlu: Představte si, že by si bez plánu dovolených 6 zaměstnanců z oddělení o 10 zaměstnancích vzalo dovolenou a zbylí čtyři by museli zvládnout práci za všech 10.

Podle mne je plánování dovolených v zájmu jak zaměstnavatele tak i zaměstnanců.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.