Pracovni obuv povinně?

Od: Datum: 18.02.14 05:06 odpovědí: 5 změna: 18.02.14 16:50

Dobry den

Existuje nějaký papír co můžu dát zaměstnavateli? Nebo i zákon na to abych nemusel nosit praovní boty?
Děláme v Technickém oddělení a lítáme celý den .. často musíme i běhat na poruchy a celý den jsme opravdu v pohybu a na nohou protože musíme kontrolovat dopravní systémy.Jde o to že mají 2 - 3 kila a nosit to 9H denně je už docela už síla.Navíc mám z toho už křivé prst a každý večer mě bolí nohy když ležím ...
U nás se dělá s oblečením ... Jsou tu max těžké krabice 25 kilo ... papírové plné oblečení ... Dělal jsem 2 roky na stavbách a takhlen jako tady mě nohy ještě nikdy neboleli a to tu už dělám skoro 2 roky.Děkuji předem za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.02.14 06:14
Neexistuje. Z bezpečnostinich předpisů se nedá vykecat, nebo donést omluvenku. Kupte si lehké boty co vám budou vyhovovat a zvenku budou vypadat jako ty originální. Ale v pripade úrazu vám nikdo nic nedá.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 18.02.14 08:14
Papír od ortopeda a koupit kvalitní pracovní boty nejspíš na vlastní náklady. Záleží na zaměstnavateli, ale neměl by to být problém.

Datum: 18.02.14 08:22

Urcite nic takove neexistuje a nikdo vam nic takoveho neda. Mate jedinou sanci, a to koupit si vlastni, pohodlne, pracovni boty samozrejmne s odpovidajici kategorii obuvi. Budou vas stat vice penez, ale za to pohodli to stoji.

Ohodnoceno: 3x

Od: pepr®
Datum: 18.02.14 16:40

Přesně tak. Pracovní boty nejsou všechny stejné. V jedné kategorii jsou tvrdé "komisňáky" co váží každá bota 1,5kg i měkké a lehké boty co váží polovinu. Ovšem (podle mých zkušeností) většinou nevypadají stejně. Takže bych to zkusil řešit s nadřízeným. Vysvětlit mu své problémy a navrhnout zakoupení pohodlnější obuvi ve stejné kategorii. Buď na firmu, případně za vlastní.

Tabulky kategoríí např. zde. Značení bývá na botě i na krabici.

Datum: 18.02.14 16:50

Tome, na technickém oddělení můžou být různé boty. Základem je vnitřní předpis firmy a hlavně domluva se šéfem.

Já zaměstnance pošlu, aby si vybrali boty sám, odzkoušel je a pak je proplatím.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.