Jak vypovědět mandátní smlouvu

Od: Datum: 18.02.14 12:48 odpovědí: 1 změna: 18.02.14 15:48

Dobrý den,

pracuji pro jednu společnost na mandátní smlouvu.

Protože nejsem vůbec spokojena a dostala jsem lepší nabídku jinde, potřebuji se ideálně co nejdříve vyvázat ze spolupráce.

V zákoně stojí:

§ 575 odst. 1 ObchZ: "Mandatář může smlouvu vypovědět s účinností ke konci kalendářního měsíce následujícího po měsíci, v němž byla výpověď doručena mandantovi, nevyplývá-li z výpovědi doba pozdější."

V mandátní smlouvě nejsou napsány podmínky rozvázání spolupráce. Tudíž platí, co ej v zákoně. Nemohu si dovolit pracovat pro společnost další měsíc.

Bojím se, že nepřistoupí na dohodu.

Poradíte mi, jak to řešit? Ve smlouvě není uveden počet hodin práce. Pokud tedy budu muset s firmou spolupracovat ještě další měsíc, musím vykonat stejný objem práce jako před tím nebo je tam tato lhůta (měsíční) jen pro dodělání zadaných prací? Na co mám nárok já a na co mandant?

Děkuji moc a mějte pěkný den


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: klidek*
Datum: 18.02.14 15:48

A máte ve smlouvě stanové nějaké penále při porušení smlouvy? Pokud ne a pokud na dohodu nepřistoupí, tak pro ně prostě přestaňte pracovat - bude to porušení smlouvy a tudíž záminka k jejímu zániku. Pokud penále máte, pak je to samozřejmě na zvážení, zda to za to stojí... Potom taky záleží jak přesně je tam práce a její forma zadávání definováno. Není to pracovní smlouva, máte mnohem volnější ruce.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.