Insolvenční řízení

Od: Datum: 17.02.14 18:25 odpovědí: 2 změna: 23.02.14 16:17

Dobrý večer. Neví někdo, jak se řeší situace, kdy začíná běžet 5.rok(poslední) splácení v insolvenčním řízení a částka je stále natolik vysoká, že je již předpoklad, že se nezvládne doplatit(nastaly zdravot.komplikace v životě,apod.) či-li se nesplní zákonná podmínka: splacení nejméně 30% v 5-ti letech?

Dotyčný vlastní družstevní byt, který však není zapsán v Soupise majetkové podstaty(nevím proč?-že by se tam zapisovaly jen byty v os.vl.?). Může nějak na něj insolvenční správce sáhnout a udělá to jako řešení? (potřebuje k tomu rozhodnutí soudu či je to v jeho přímé pravomoci?).

A jak by to bylo s penězi za prodaný byt? Uhradí se jimi jen ta část, která zbývá do těch 30% doplatit nebo se jimi uhradí veškeré dluhy celé-t.j. 100%..a co se stane se zbytkem peněz? dostane je dotyčný nazpět (aby si mohl pořídit alespon nějaké malé bydlení)?

NĚJAKÉ OSOBNÍ ZKUŠENOSTI I NĚKDO MÁ?(jak je tomu nakonec v skutečně v praxi).


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.02.14 19:26

Nezakládejte novou otázku na stejné tema !

Zkušenosti jsou s každým krajským soudem jiné. Dokonce i s každým soudcem jiné. Neexistuje šablona, podle které budete řešen. Některý soud zbytek dluhů promine, jiný v úplně stejném případě vyhlásí na dlužníka konkurz.

Od tohoto máte svého insolvenčního správce, kterému každého půl roku "skládáte účty". A tady se nabízí více variant. Buďto dlužník dlouhodobě neplní alespoň oněch 30%, kašle na to. Pak může soud vyhlásit konkurz. To znamená, že se přistoupí k prodeji majetku a jestliže ani z prodeje nejsou všichni věřitelé uspokojeni v plné výši, tak dlužník bude nadále splácet, dokud nebude vše uhrazeno.

Může nastat situace, kdy ke konci 5tiletého období nastanou u dlužníka právě třeba ty zdravotní komplikace. Je třeba IHNED o tom informovat ins.správce a snažit se o to, aby i tak byl zbytek dluhů odpuštěn.

Ale jak jsem napsala na začátku. Zde Vám NIKDO nemůže říci, jak dopadnete. To je dnes ve hvězdách...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zaba
Datum: 23.02.14 16:17

Dekuju Vám .

A prosím Vás : Nevíte,jak je tomu s druzstevnim bytem, mohu ho prodat v dobe insolvence, a uhradit z toho zbytek dluhu,co mam v 5.roce jeste doplatit do 30% a za zbytek si pořídit byt nebo nemohu? Myslím,ze po dobu insolvence se nesmí disponovat s majetkem,ale jestliže tento majetek není ani v Soupise majetkové podstaty sepsán, tak s ním disponovat mohu? tak jak to tedy je,mohu si ho prodat, kdyz jím uhradím zbytek dluhu?

A jeste otazka:Proč není zapsán v Soupise majetkove podstaty jako majetek nemovitý v insolvenčnímu řízení?je to tím,ze není mym osobním vlastnictvím?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.