Jak oznámit zásnuby rodičům?

Od: Datum: 17.02.14 12:21 odpovědí: 13 změna: 18.02.14 07:39

Dobrý den,

chystáme se s přítelkyní zasnoubit, má to být pro ni překvapení, ví že na to dojde, ale neví přesně kdy, ale nevíme přesně jak to oznámit rodičům přítelkyně a jak mým rodičům a jestli případně i něco koupit. Zasnoubení nejspíš proběhne přes týden (ne o víkendu-osobní důvody-nemůžu uvést, přítelkyně chodí taky tady na poradnu). Problém je v tom, že chodí všichni na směny (a někdy i nepravidelně-např.4dny odpolední a v pátek ranní) do práce a nejspíš je doma pohromadě v ten den nezastihnu a pokud ano, tak až pozdě večer. Jak to tedy mám udělat? Oznámit to každému zvlášť? Nebo čekat třeba 2 nebo 3 dny než nastane vhodná situace (od této varianty bych radši upustil)? Co komu koupit a co říct rodičům?

Už jsem přečetl dost článků na netu, ale nic moc mi to nepomohlo, tak mi prosím neposílejte žádné odkazy, potřebuju tipy z vlastní zkušenosti.

Mockrát díky za Vaše názory, už jsem bezradný a osudný den se blíží víc a víc.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.02.14 12:32

Dcera když se zasnoubila /dostala prstýnek /- jeli spolu na prodloužený víkend a tam to proběhlo - když k nám po týdnu přijeli "mladej "mi přinesl květiny a oznámil, že se zasnoubili a jestli mu ji "dáme " . Tak to jednoduše proběhlo nic se nechystalo a nedělalo. Nevím proč by u toho měli být rodiče- to je vaše chvíle, tak si ji užijte sami.

Už jsou manželé a mají malého cvrčka .

Ohodnoceno: 2x

Datum: 17.02.14 12:39

rodiče u toho nechci, jen nevím, jestli jim to oznámit každému zvlášť nebo počkat až budou pohromadě-tímto myslím rodiče přítelkyně, našim to pak oznámím klidně v SMSce.

doplněno 17.02.14 12:43:

a je fakt nutné se ptát, jestli mi ji "dají"? když oni vědí, že svatba bude a už vědí i datum, tak je jasné, že mi ji dají, ale možná z hlediska slušného chování by to bylo vhodnější se zeptat i když odpověď je jasná...nevím, nikdy jsem o ruku nikoho nežádal...

Datum: 17.02.14 13:08

Tak není nutné se ptát, zda ti ji dají, ale zásnuby vycházejí z jakési tradice, kdy ženich šel žádat otce nevěsty o její ruku. Takže když se na to zeptáš, byť odlehčenou formou, nic nezkazíš.

Ohodnoceno: 0x

Od: skye®
Datum: 17.02.14 13:09

Nějak to nechápu. Oni už vědí, že bude svatba, znají dokonce i datum, ale přítelkyni jste o ruku ještě nepožádal a ptáte se jak, to sdělit rodičům, kteří už to vědí?

Datum: 17.02.14 22:26

tak ono je to jaksi jasné, když už jsme spolu 4.rok, že svatba někdy bude, sice až za rok a půl, ale bude, mám s jejími rodiči dost přátelský vztah a víme o sobě hodně věcí, tak proto ví i o té svatbě a i o datumu, který je pro nás dost symbolický, budeme spolu přesně na den 5 let a navíc budoucí tchýně má ten den narozeniny. ;)

Datum: 17.02.14 16:49

topta ...to je spíš jako nadsázka ...jestli ti ji dají ...jasně my to taky věděli, že svatba bude...

Od: buss®
Datum: 17.02.14 13:34

Poslat písemně, jak jsme to dělali, když nebyl int na rady? Dospělý člověk a ..

Od: cuca®
Datum: 17.02.14 15:04

Ahoj.rozhodne si nemyslim, ze by pro přítelkyni bylo romanticke rict ji to pred rodici.ikdyz vi, ze se neco chysta, pozvete ji na veceri.to ji ovsem rychle dojde . nebo k ni zajděte jen tak na navstevu s kytkou a prstynkem. No a jejim rodicum to muzete oznámit potom . mamince pritelkyne dejte taky kvetinu a slusne je pozadejte o ruku jejich dcery, vam se to v dnesni dobe zda out, ale myslim, ze je to vhodne.

No a az dostanete svolení, zajdete s pritelkyni k vasim rodicum a oznamte jim to.zadne sms, mrzelo by je to.

Hodne stesti :)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 17.02.14 22:38

Díky za radu, to s tím prstýnkem, to už mám promyšlené a snad mi to vyjde. Žádná večeře nebude, to by jí, tak jak píšete, rychle došlo.

Jinak ono to asi blbě vyznělo z mé otázky, nemyslel jsem to tak, že budu žádat přítelkyni o ruku před rodiči, to rozhodně ne. Bylo to myšleno tak, že dostane prstýnek a že nevím, jestli tu kytku dát její mamce ještě ten den a nebo až třeba na druhý den.

A jestli by bylo lepší, kdyby byly oba rodiče u toho, tím jsem myslel rodiče přítelkyně. Takže mamince přítelkyně květinu a otcovi přítelkyně taky něco? nějaké víno nebo tak? a oznámit to rodičům přítelkyně až budou oba dva spolu nebo stačí to říct jednomu a tomu druhému až dojde např. z práce?

Datum: 17.02.14 16:13

Asi variant je více, ale jen jedna je s překvapením jako v amerických filmech. Prstýnek v šampaňském. V nějakém pěkném podniku, s večeří. A pak společná návštěva jejich rodičů a pak vašich rodičů. Pro maminky kytku, pro tatínky láhev, kterou společně vypijete, když oznámíte, že jste se zasnoubili. Ale obě rodiny musíte připravit na to, že příjdete. Abyste nepřišli a rodiče byli v nedbalkách a maminka nešťastná, že nemá uklizeno. ;) Anebo se plácnout ještě jednou přes kapsu a pozvat je všechny na kafe a skleničku nebo na oběd, seznámit je spolu.

doplněno 17.02.14 17:05:

Nerozumím vám. To vám vaši rodiče nestojí za pár pěkných slov? Tolik se staráte, jak zásnuby udělat a vašim chcete poslat sms? Nechcete, aby se radovali s vámi. Přece pro rodiče je nejdůležitější úspěch a spokojenost dětí. Potřebují to vidět a ujistit se, že vychovávali dobře. ;) Kdyby mi takovouhle informaci o radostné a důležité události, mé děti poslaly SMSkou, poplakala bych si. Nezaslouží si to žádný z rodičů!

Datum: 17.02.14 22:46

Asi jsem se opět špatně vyjádřil, mojí mamce vychází zrovna odpolední a v práci nesmějí používat mobily, takže proto ta SMSka, aby se to aspoň nějak dozvěděla, nehledejte v tom nic špatného, mám rád svoje rodiče. Jinak mně ani nejde o to, kde a jak předat prstýnek, to mám promyšlené, jde právě o to, kdy a jak to oznámit rodičům, hlavně rodičům přítelkyně, co jim říct a kdy předat ty květiny budoucí tchýni a láhev něčeho budoucímu tchánovi.

Od: mmm1234
Datum: 18.02.14 02:14

A proč to musíte říkat rodičům?

My jsme rodičům oznámili jen, že bude svatba a až bylo vybraný datum, tak i to.

Pokud tuto skutečnost chcete / musíte / oznámit tak bych to asi řekla jen tak při řeči.

Mmch. my jsme s manželem zásnuby neměli vůbec .

Datum: 18.02.14 07:39

to hodně lidí nemělo zásnuby, my ale budeme mít a prý se to tak dělá, že se to oznámí co nejdřív rodičům, i kdyby jsme se zasnoubili na dovolené, tak bysme měli co nejdřív zavolat domů a říct to.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.