Životní pojištění Dynamik

Od: Datum: 16.02.14 22:03 odpovědí: 5 změna: 17.02.14 16:25

Dobry den, mam jiz 7 let pojisteni dynamik - tehda mi to doporucil muj financni poradce jako nejlepsi, prislis se o finance nezajimam, takze jsem to nechala na nem a verila mu. Nas financni poradce to prestal delat a doporucil nam svou znamou a ta kdyz podivala na tu smluvu, tak ma od Ceske Pojistovny zacala zrazovat. Ze tato pojistovna ma nejvetsi "financni naroky" - tedy, ze si nejvic ze vsech zivotnich pojistek bere na svou reziji. Tedy i kdyz bude stejne uspesna v investovani, tak ja nakocne dostanu daleko mene penez. Priznam se, ze se mi nechce menit pojistku - jednak prijdu o cast penez, budu muset vratit odpisy z dani, ale zase na druhou stranu kdyby konecny vysledek mel byt radech sta tisicu, tak to by mi zase prislo lito.

Tak jsem se chtela zapetat mate nekdo zkusenost s pojistkou dynamik? Nebo slyseli jste to take?

Dekuji

Tofi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.02.14 22:33

Konkrétní zkušenost s Dynamikem naštěstí nemám, ale je potřeba si uvědomit, že investiční životní pojištění je v prvé řadě pojištění a teprve v druhé řadě jde o investice. Oproti tomu znám spoustu rozčarovaných lidí, kteří byli nemile překvapeni výší částky, kterou dostali. Takže já mám jasno - pokud potřebuji životní pojištění, pořídím si pouze pojištění, které vyhovuje mým potřebám. Pokud chci investovat, tak investuji. Ale v žádném případě tyto dva produkty nekombinuji.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.02.14 22:53
A řekla vám vaše známá, ze když si zalozite pojistku novou, budete platit první minimálně dva roky náklady pojistovny? Teprve potom budete spořit! Nevěřím, ze byste ušetřila řádově statisíce, tedy pokud neplatíte radove za pojištění stovky tisíc ročně. Životní pojištění je podvod na lidi, produkty se pořad mění a vaše známá vás bude přesvědčovat pořad.

Datum: 17.02.14 00:04

Pokud zrušíte předčasně životní pojištění dostanete odbytné, tj. přijdete o peníze. Dodaníte uplatněné částky, tj.přijdete o peníze. Při založení nové smlouvy budete min. dva roky platit, než se kapitálová hodnota dostane na nulu, tj. zase přijdete o peníze. A konečně: proč máte pojistku změnit. Poradkyně potřebuje provize, tj. Vaše peníze. Pošlete ji ...

Ohodnoceno: 2x

Od: bbbb
Datum: 17.02.14 16:16

Váš nový poradce má hlavně peníze za novou smlouvu ne za to že se stará o klienta se starou smlouvou,ale to vám neřekne

Datum: 17.02.14 16:25
Zrušit jedno pojištění jen proto, abyste u jiné společnosti založila novější, je ta největší blbost, prodělala byste na tom spousty peněz. Už tam spoříte tolik let, spořte tam dál. Spíše bych se zaměřil ty částky v dynamiku snížit, hlavně tu část se spořením, a ušetřený peníze bych dával do jiných produktu, pro spoření vhodnější.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.