Z úřadu práce na OSVČ - co je potřeba

Od: Datum: 16.02.14 14:46 odpovědí: 3 změna: 18.02.14 00:50

Dobrý den,

co všechno je potřeba udělat, když se chci stát OSVČ?

Byl jsem na živnostenském úřadu, kde jsem si zaregistroval živnost a tím se i zároveň registroval na sociální a finanční úřad.

Dále jsem byl na úřadu práce, kde jsem se nachal vyřadit z evidence a dostal jsem potvrzení o době evidence na ÚP. Bylo mi řečeno, že jedno potvrzení mám předat na nějaký úřad, jenže jsem zapoměl kam. Ví někdo kam?

Je potřeba ještě něco udělat, někde se registovat (pojišťovna), nebo už je to vše?

Teď už mi jen dojdou informace o tom kam platit zdravotní a sociální pojištění a je hotovo?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: cuca®
Datum: 16.02.14 14:57
avatar

Tak s tim potvrzenim budete muset nejspis na pobocku zdravotni pojistovny, prihlasit se k placeni na zdravotni pojisteni, kdyz pisete ze soc. Mate zarizene.kdyz jste se registroval na up tak jste tam musel take.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jancakk
Datum: 16.02.14 14:58

Potvrzení o vyřazení z evidence uchazečů ukážete na vaší zdrav. pojišťovně a nahlásíte se jako osvč. Samo se to bohužel neudělá :( Jinak platí "V případě že se podnikatel (OSVČ) kompletně nezaregistruje v rámci systému CRM, je nutno zajistit registraci samostatně, a to u následujících institucí: zdravotní pojišťovna, okresní správa sociálního zabezpečení, finanční úřad."

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martin1965*
Datum: 18.02.14 00:50

Syn to takto absolvoval minulý rok a mělo by to stačit. Ten další úřad bude asi VZP. Prakticky jako živnostník musíte platit jednou měsíčně zálohu VZP, první rok se platí mimimum, které je současně 1894 Kč. Dále OSSZ se platí minimum 1752 Kč a dobrovolně se ještě můžete u nich přihlásit k placení nemocenského pojištění. A pak až příští rok do 31.3. daňové přiznání. Pokud teda nebudete hned plátce DPH. Trochu jsem to zjednodušil. Hlavně ale chci upozornit na jednu past na začínající nepozorné OSVČ. Několik firem u nás zasílá novopečeným OSVČ (což si jednoduše zjistí, protože registr je volně přístupný) faktury za jejich služby - jedná se obyčejně o umístění v nějaké databázi či registru firem a podobně. Takže na to POZOR! Synovi přišly asi dvě takové nabídky a málem jsme se taky nachytali. Takže do rejstříku Vás zdarma zavede úřad a je jen na Vás jestli využijete nějakých placených služeb na netu na zviditelnění vaší firmy. Ale rozhodně to není povinné, jak se tyto zasílané faktury snaží tvářit. Tak hodně zdaru.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.