Jak se bránit proti se domnívá?

Od: Datum: 16.02.14 07:59 odpovědí: 19 změna: 18.02.14 01:43
avatar

Jak se ale učinně bránit proti "doměnkám" exekutorů viz včerejší reportáž na Primě, samé konstatování ale výsledek žádný..

http://play.iprima.cz/zpravy-…rima/zpravy-ftv-prima-1522014


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 16.02.14 09:33

Asi nedělat dluhy a nebo když je udělám, tak musím vědět, že je řádně splatím. Vy se chcete bránit proti exekutorům a jak se mají bránit vaši věřitelé?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 16.02.14 09:38

A být věřitelem nebudete hledat radu jak na dlužníka? Nechci se ex nějak zastávat, ale někdo to z dlužníků dostat musí.

doplněno 16.02.14 10:41:

Doporučuji si přečíst ex. řád + OSŘ kde jsou oprávnění exekutora a z toho vycházet. Doklad sám o sobě nic neříká, musí být z něj jasné, čí to je. Pak nastupuje vyškrtnutí ... žaloba. On málokdo řekne pravdu, jak to bylo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivo®
Datum: 16.02.14 10:28
avatar

nejsem dlužník ale jak se bránit proti tomu když ukážu doklad o nabytí a přesto mi bude tato věc zabavena viz reportáž TV Prima...

Od: zabu
Datum: 16.02.14 10:39

Přál bych ti bydlet měsíc-dva, v exekutorem vybíleným bytě, o kterém se exekutor mylně domníval, že to co exekuoval patří dlužníkovi. Přál bych ti, abys musel u soudu podávat vylučovací žalobu, na každou věc, co máš doma od nepaměti, abys měl alespoň v čem bydlet. Přál bych ti, těch několik měsíců nejistoty, jak to dopadne, jak to soud posoudí. Vsadím se, že bys mluvil jinak.
Tvé s odpuštěním kecy, znamenájí jen nedostatek empatie. Nedostatek pochopení stávajícího stavu, jestli to chceš česky. Nevěřím totiž, že bys nevěděl o té spoustě přehmatů, ke kterým denně dochází.
Nikdo tu totiž nebrání dlužníky, ale tu spoustu neprávem exekuovaných, na který si exekutor došlápne neprávem, jen proto, že se "domnívá".
Nejvyšší čas, aby ten zákon o exekutorech dal někdo k Ústavnímu soudu. Bohužel i tady je zase zákon na straně exekutorů. Nevím jestli to víte, ale podání k US musí udělat právník, a musí to být do tří měsíců od sporného rozsudku. Takže komu to nahrávaá? odpovězte si všichni sami.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.02.14 10:47

Uvědomujete si zastánci této praxe exekutorů, že je tady obráceno právo naruby a že je jejich počínání v rozporu s ústavou a základní listinou lidských práv, co se týče nedotknutelnosti obydlí? Že exekutor nemusí dokázat, že věci jsou dlužníka, ale že vy musíte dokazovat, že dlužníka nejsou? Že běžně dochází k tomu, že jsou zabavovány věci lidem, u kteří s dluhy dlužníka nemají nic společného? A kdo si nechává účtenky od každé věci, kterou má doma? Já tedy ne. Nemluvě o morální újmě, že vám násilím odvezou vybavení bytu a vám se pak jen něco podaří vyškemrat zpět bez jakékoli náhrady. V tomto zvrhlém systému vůbec není na prvním místě vymožení dluhů, ale zisk těchto společností. NEbo se domníváte, že např. vykupování pohledávek za pár procent jejich hodnoty a následným vymáháním mnohonásobku od dlužníka byl věřitel uspokojen? Proto postupují tak jak postupují. Přeji vám, abyste ve své rodině či mezi svými známými dlužníka neměli, protože až vám pak vyberou byt jen proto, že se exekutor "domníval, že u vás dlužník něco má" tak velmi pravděpodobně změníte názor. A dotyčný nemusí být ani váš příbuzný, ani ho nemysíte znát. Prostě jen nědo někde uvede vaši adresu. Navíc dlužník nemusí být ten "ošlivý podvodník", který si napůjčoval miloiny s tím, že je nevrátí, ale kdokoli, koho třeba Česká kancelář pojistitelů obešle, že před pár lety je tam z okamžiku přepisu auta pár dní nezaplaceného pojištění a on je omentálně bez peněz. Nebo je to jen troba, který auto zapomněl odhlásit a teď je z toho dluh jak prase. Nikdo u nás nemá takovou moc zničit život nevinných lidí jako exekutoři. Chováte se jako ovce uprostřed stáda, která sice vidí, že jehně na okraji stáda žere vlk, ale raději otočí hlavu jinam a říká "Jen ať ji sežere, měla být tak rozumná jako já a být taky schovaná uprostřed". Nechce chápat, že kdykoli se i ona může ocitnout v tlamě vlka.

A nikdo to nezmění, je to propojená exekutorsko-soudní mafie, která vede až ke špičkám politické mafie, co nám tu vládne.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.02.14 12:12

tomkk. K tomu, co jsi napsal, není co dodat. To, co se u nás nazývá EXEKUCE, by všude jinde v civilizovaném světě bylo nazváno podvodem a krádeží. A domnívám se, že s novými zákony, které letos vstoupily v platnost, přibyde enormně dlužníků, kteří momentálně nemají ani potuchy o tom, že někdo něco dluží.

Copak je normální, aby exekutor v domě dlužnice na inv. vozíku (skoro 80 let) chtěl zabavit pneumatické kladivo (stáří cca 1 rok) a jiné řemeslné nářadí (opět staré tak maximálně 3 roky)? Aby tam chtěl zabavit kola, lyže atd . ,? Jasně, dluhy se mají platit, ale tahle paní na začátku exekuce dlužila cca 30.000,-Kč a k dnešnímu dni má zaplaceno bezmála 200.000,- ! K tomu má po celou dobu exekuci na nemovitosti - kousek pole. Tenhle příběh jsem tu už jednou psala. paní byly po několik let strhávány peníze z důchodu, ale ty peníze se někde "na cestě" ČSSZ - exekutor "ztratily". A tak u exekutora narůstaly úroky. Nyní se peníze záhadně objevily, ale úroky zůstaly!

Copak je normální, aby exekutor, který dá exekuci na plat, strhával peníze i když je exekuce dávno zaplacená? A když se člověk ozve, tak mu peníze vrací třeba rok?

Copak je normální, aby když exekutor přijde matce samoživitelce, tak ji vyhrožuje tím, že jí nechá sebrat děti, když TEĎ HNED nezaplatí?

Copak je normální...

Vy všichni, kteří do tohoto problému opravdu nevidíte, buďte rádi, že zatím žijete v této nevědomosti. Ale o jedno vás prosím. Zdržte se komentářů, že si za to vše dlužníci můžou sami. NIC NEVÍTE !

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.02.14 12:33
avatar

A ono je tu něco normální?

doplněno 16.02.14 16:15:

Sebod , já tím chci jenom říct, že se už nedivím ničemu a veškeré diskuze jsou zbytečné. Alespoň na téhle úrovni.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.02.14 16:12

Ládine. Co k tomuhle dodat? Jasně, někdo řekne, že dotyčný měl těch 11 kaček zaplatit. Ale on o tom nemusel vědět. A vynechte psaní řádků o tom, že si měl vybírat poštu. To taky až tak není vždycky pravda.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 16.02.14 12:54

sebod - nechci vás vytočit, když nevím, tak se ptám. K čemu babička potřebovala 30 tis? Na jídlo a léky to nebylo. Pokud ex chtěl zabavit nářadí, lyže atd, tak s babičkou někdo bydlí v domku. Proč to bábi neřešila s nimi a nechala to dojít do exekuce? Pokud bábi si vzala úvěr pro mladé, tak tím tuplem by měli tuto situaci řešit. A opět, jen selským rozumem, kde nejsou dluhy, není exekutor. Kdo za tuto situaci může, když ne dlužník? Věřitel snad? A nebo stát= my všichni? To neznamená, že souhlasím s postupem exekutora.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.02.14 13:54

usko. Ta paní si půjčila kdysi, když její vnučka onemocněla a celá rodina dávala do kupy peníze na léčbu v zahraničí. Zadlužila se jak tady ta paní, tak rodiče té holčiny. Všichni to splácí doteď.

Domek, ve kterém teď žije, patří jiné vnučce (vzdálené sestřenici té nemocné), respektive nepatří ani tak vnučce, jako jejímu příteli. Tedy naprosto cizímu člověku. Jsou to mladí lidé, mají hypotéku a svých problémů nad hlavu. Udělali už dost tím, že si babičku vzali k sobě.

Abychom si rozuměli. Naprostý souhlas s tím, že se dluhy mají platit. A když se neplatí, tak holt musí nastoupit exekuce. Potud to je v naprostém pořádku. Ale okamžikem předání dluhu exekutorovi se člověk stává lovnou zvěří. Samotné splácení dluhu exekutorovi je postavené na hlavu.

Jak je možné, že do nedávna točili exekutoři vybrané peníze na svých soukromých účtech? Jak je možné, že nejdříve se splácí odměna exekutorovi a až poté jistina (stále narůstají úroky).

Každý týden píši minimálně dvě stížnosti na jednání exekutora na ex.komoru. Jak je možné, že ve více jak 80ti % případů je stížnost vyhodnocena jako oprávněná?

Usko, moje názory jsou ovlivněny praxí. Prostě vidím do toho. Vím, co se opravdu s dluhy lidí děje. To je pro jiné obrovský kšeft ! Kšef, ze kterého každému soudnému člověku musí být na *blee*. A to je to, co mi vadí.

Už jsem tu nedávno psala, že jsem kdysi byla pro to, aby bylo vězení pro dlužníky. Byla jsem k nim dost kritická. Dnes bych to vězení rozšířila - pro některé exekutory a jejich pohůnky !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.02.14 11:43

Ahoj. Usko a Bussi. Vy jste si nezhlédli připojenou reportáž v TV? Měli jste posoudit to darebné, až zločinné jednání Vránových pracovníků z Přerovského exe. úřadu. Jak vlezli někam, kde neměli co hledat a už vůbec tam cokoliv brát. Podle mě je to posvěcená krádež! Měl by jim někdo konečně nasadit udidlo a silně přitáhnout. Nejlépe některé odvést rovnou do chléva.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 16.02.14 12:08

@humbucker ale viděla jsem reportáž, zvedá se mi žaludek. Tazatel se ptal jak se má bránit, nenapadá mně víc než udělená rada - nedělat dluhy, tím by exekutoři byli bez práce. A jak jste tazateli pomohl vy? Znáte odpověď?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 16.02.14 13:12

Jak jí pomoci? Třeba tím, že jí někdo kdo tomu rozumí(já nejsem právník), vysvětlí cosi o vylučovací žalobě atd.
Protože psát tu cosi o tom, jak naše politické postoje a volba strany ve volbách, ovlivňují náš běžný život, už je pro tuto poradnu taková troufalost, že bude označena za nežádoucí a bude asi smazána. A to přestože, právě na takových případech se jasně ukazuje, kam vede nezodpovědnost a lenost při volbách.
A teď si mě smažte, vím že je to mimo téma. Ale zase ne tak docela. Tazatelka se ptala, jak se bránit. Má li to být účinné, tak o volbách správně volit. Nevolit strany, které tenhle právní paskvil prosadily. Nebo tlačit aktivně na své poslance už teď. Zvednout hlavu, a začít něco dělat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.02.14 15:53

Usko, a potom, co se vám zklidnil žaludek, by jste dělala v takovémhle případě jako byl popsán v TV Prima co. Šířila by jste kolem sebe osvětu, že se nemají dělat dluhy? Myslím si, že by jste se cítila spíš okradena. Bývá tu docela dost pohotových odsuzovatelů čehokoliv. Někdy,to může být jen nevinně nahozená otázka a už se jde do tazatele, do plnejch.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 16.02.14 16:02

Znovu se vás ptám A jak jste tazateli pomohl vy? Znáte odpověď?

Ne neznáte, nebo jste jí nenapsal. Pouze nesouhlasíte s mou odpovědí. Ale to mi nevadí. Co bych dělala na místě tazatele nevím, mohla jsem se to dozvědět od vás a zase nic.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 16.02.14 16:37

Možná, by jste se vy, věčné opakovadlo, mohla vyjádřit k tomu mému dotazu. Rady k věci tu už napsány byly. Někdo by si mohl skoro myslet, že vy nic nemáte, a nějaký váš přítel, nebo manžel je profesí exekutor. A tak vám, nikdy nemůže vzniknout podobný problém. Takový to vytváří dojem. Nic proti vám, ale dojem z toho, je moc divný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ff
Datum: 16.02.14 17:00

Systém je nastaven tak, že na exekucích vydělá exekutor.

Na úhradu dluhu se ani nedostane.

A hloupé ovce budou stále opakovat, nedělejte dluhy.

Exekutor si nakonec najde každého, třeba kvůli banálnímu opomenutí.

Je to tak vymyšleno z lidí je nutno udělat otroky.

Jak říká Gates do dvaceti let nebudou na světě chudí lidé.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 16.02.14 21:43

Nelze jinak, než skutečně za první že se dluhy nemají dělat, proč o tom diskutovat? Věřitel má právo si dluh vymoci i pomocí exekutora. Pro něj je to jednodušší, nemusí chodit k soudu atd. Tak proč nenadáváte na věřitele co si to dovolují?
Pak nastupuje nestýkat se s dlužníky, s těmi co mají exekuci. Kde má exekutor stanoveno, že musí dokazovat že majetek je dlužníka? Platí opak, kdo je neoprávněně postižen exekucí.
A proto mi nezbývá nic jiného, než nabádat si číst zákony, orientovat se v nich a znát své povinnosti a práva, práva povinnosti ex,(a nahrávat). To je rada, jak se bránit. Jak se říká, právo přeje bdělým. Už dávno tomu se říkalo, že kdo nebrání majetek, ani si ho nezaslouží. Dlužníci se zbavují majetku, přepisují... a co věřitel?

tomkk, co je v rozporu s Ú a LZPS? Ono tam je:
Každý občan může činit, co není zákonem zakázáno, a nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá.
Povinnosti mohou být ukládány toliko na základě zákona a v jeho mezích ...
Nedotknutelnost osoby a jejího soukromí je zaručena. Omezena může být jen v případech stanovených zákonem. Co vlastně ex. řád zakazuje?
Ale jinak, co s tím budete dělat? Budete kandidovat a změníte to, napsal jse na psp? Většině je to fuk, akce žádná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.14 01:43

Co si myslet o tomhle případu na Novinkách? http://www.novinky.cz/finance…dkonicky-ji-neslevil-nic.html Sice škodu nezpůsobila, ale nevyzvedla si pár dopisů, tak ji zato v tom naše státní výkonná moc řádně vykoupe.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.