S čím podnikat v současné době?

Od: Datum: 15.02.14 18:53 odpovědí: 24 změna: 20.02.14 17:52

Ahoj,
už několik dní přemýšlím, s čím by se dalo v této době začít podnikat. Co myslíte, co má budoucnost na slušné uživení? Samozřejmě, že záleží na produktech, lokaci a mnoha další věcech, ale přesto se ptám, s čím se podle vás vyplatí podnikat?
Děkuji za každý slušný názor :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.02.14 18:58
avatar

Nejradši mají teď lidi zvířata, tak třeba dělat postýlky pro psi a kočky, nebo jejich stříhání, manikůru atd.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.02.14 19:05

Péče a výpomoc seniorům. Miniškolka na hlídání dětí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 15.02.14 19:10

Joo, to kdybysme věděli, tak jsme zabezpečení, tedy aspoň ti první co by do toho šli. Chybí něco na trhu? Když vidím, jak se v obchodech střídá sortiment, jak pokusničí... Ono je to nou hau, to se neříká.

doplněno 15.02.14 19:35:

sargo logika "kdyby se to vědělo, dělají to všichni", je naprosto pomýlená.
Není, tomu se říká najít díru na trhu! A to umí málokdo! Vrhají se na boty,hadry ... místo aby provedli analýzu trhu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.14 19:13
avatar

Kdy už mi konečně začne někdo vyrábět skříně na boty na balkón? *smich*

Nebo pečte dobrý, DOBRÝ chleba.

A na polévku Pho se stojí fronty všude. ;)

doplněno 15.02.14 19:14:

Buss: logika "kdyby se to vědělo, dělají to všichni", je naprosto pomýlená. Představte si, že stačí jen trochu slušně jíst a trochu se hýbat a jste hubený... všichni to ví, a stejně je víc těch tlustých. *smich*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.02.14 19:26
avatar

podle mě je to problém, trh je přesycený. Co je nedostatkovým zbožím jsou podle mě řemelníci. Sehnat třeba obkládače v Brně dost problém.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anonime
Datum: 15.02.14 19:08

nákup a prodej

Sprostředkování prodeje nakoupité věci v číně třeba na aliexpressu a prodáte na aukru. Docela slušná práce za dost peněz.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.14 22:51
Potřebuju na to něco?
Od: zabu
Datum: 16.02.14 02:39

Živnostenský list. Na živnost volnou, jako je třeba nákup a prodej, nemusíte prokazovat vzdělání. Na živnost řemeslnou musíte mít vzdělání, nebo praxi v oboru.
Pokud jste nezaměstnaný v evidenci UP, počítejte s tím, že okamžitě jak začnete, vyřadí Vás UP z evidence, a musíte si začít platit sociální a zdravotní pojištění. Dělá to asi 3000měs. To jako "povzbuzení" ke snaze se sám uživit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.02.14 11:26
A nevíte kdy se platí DPH? Bo někde píšou, že platí DPH a někde píšou, že neplatí DPH. Tak nevím co si mám vybrat.
Od: zabu
Datum: 16.02.14 11:49

Do určité částky ročního příjmu(obratu?) si můžete vybrat. Ta částka, nevím přesně-někdo určitě doplní, je 750tis. Pokud máte vyšší příjem, stáváte se plátcem DPH povinně. Se vším všudy co to obnáší.
Pokud budete mít příjem menší, vyberete si podle toho, co je pro Vás a pro Vaše odběratele výhodnější. Podrobnosti se dočtete v příslušných zákonech, které budete muset nastudovat, pokud si budete účetnictví dělat sám, nebo vaše účetní, pokud se tím nebudete chtít zabývat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.14 21:55

Co má budoucnost a slušné uživení? Dost těžká otázka v tomto státě . Zkus podnikat v pohřebnictví. Práce bude dost. Pokud si nejsi jistý tak hledej něco na co potřebuješ minimum výrobních prostředků. Ideální tužka , papír ,počítač. Jak už potřebuješ výrobní prostory , mašiny , spec. auta - je to špatně. Vždycky musíš počítat s tím , že to nevyjde a co pak s tím. Nikdy a to si dovoluji tvrdit , nikdy nechoď s nikým do holportu. To je cesta k záhubě.

Pokud už jsi položil tuto otázku , nebylo by od věci napsat jestli máš nějakou školu a nebo čím jsi vyučený. Hodně zdaru.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.14 22:29
Jsem vyučený zámečník, ale nikdy jsem to nedělal.
Od: olaf71*
Datum: 16.02.14 07:33

prodej potravin, tzv. večerka. pokud budete mít otevřeno 16hod. denně. musí se to vyplatit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 16.02.14 09:49

V městech se zahradami třeba Pořežu-pokácím. Stačí benzínová pila, dokonalý pracovní oděv včetně ochranného štítu, kvalitních pracovních bot, drtič odpadu (větve na místě rozdrtit, zaberou méně místa při odvozu), malý náklaďáček do kterého se vejde nářadí i pořezané dřevo, skládací žebříky a lana. K tomu zajištěné místo pro odvoz nařezeného odpadu a k tomu malý mezisklad pro uložení a další zpracování kmenů, které se dají také různé prodat (piliny na uzení, špalky do krbu, dřevo na topení, atd.).

K tomu možná další zahradnické práce - údržbu chodníčků, cest, sekání trávy, atd. atd. atd. Nemusíte to dělat sám, ale v návaznosti na další již fungující živnostníky nebo firmy formou spolupráce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.02.14 11:33
No pokud vim tak na pilu musi byt papiry coz je tak 12 plus nejaka lepsi pila 10.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: toztak
Datum: 16.02.14 15:40

No já vám to povím asi takhle.

Najděte si živnost s minimálními náklady na podnikání, tzn žádný nákup a prodej, kdy musíte vést složité účetnictví co jste koupil a co jste prodal a z rozdílu zaplatíte odvody atd.

Prostě si uvědomte co umíte a to účtujte.Vedete jenom přijmy a výdaje můžete uplatnit v paušálu (nevím kolik je to dnes 80%?), takže služby.

Já jsem například spravoval šicí stroje. Náklady minimální, ale odečítal jsem si paušálm který mi zůstal. Na obživu to nebylo, ale jako přivýdělek to stačilo. To samé by mohla být překladatelská služba, malování apod.

A tím taky elegantně uniknete DPH.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cuca®
Datum: 16.02.14 16:08
avatar

Dobra otazka, nesnadna odpoved.

To uz si kladu take ponekolikate, ale kdybychom na to prisli vsichni, nebylo by v republice tolik nezamestnanych.

A nesouhlasim s nazorem otevrit si pohrebnictvi.tech je vsude dost.a vecerka, jak kde.my mame na malem meste hned tri vietnamske vecerky.

Zkuste nejaky pruzkum trhu.poptejte se co za produkt ci sluzby lidem v okoli chybi

Takze az dostanete ten spasny napad,,velka gratulace. Rika se, ze budoucnost jsou pocitace a internet, ale vy jako strojni zamecnik. Neuzivil byste se ve svem oboru?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.02.14 19:01

Možná že jo, ele moc toho neumím. Totiž ve škole Nás toho moc nenaučili. Pořád jsme něco rozebírali, skládali, natírali, úklízeli a nic pořádného jsme nedělali.

Datum: 17.02.14 16:39
avatar

Naučit vás něco museli. Spíš je to o tom, jak jste se stavěl k učení a k práci.

Syn se šel učit jako "opravář zemědělských strojů". Mysleli jsme si, že to nebude nic moc, protože tou dobou už české zemědělství šlo pomalu do čudu. Dneska se tomu učňáku v duchu omlouvám. /jen tak mimochodem, učil se tak kdysi i Jiří Kajínek*smich*/

Kluci se naučili opracovávat železo, základy práce klempířské, kovářské, zámečnické, strojnické. Opravovali auta, traktory, kombajny. Syn si udělal svářečský průkaz - plamenem i el. obloukem a zdarma všechny řidičáky, kromě autobusu. I na kombajn. Uměli prostě od všeho.

Manuálně zručný, po vyučení mohl dělat kde co. Takže je dneska technikem ve velké firmě, kromě toho si udělal ŽL a pracuje s kovem. Dělá dnes tak módní kované ploty, vrata, nedávno dělal tepané mříže do oken zámku. Udělá třeba i kovový výběh pro psa. Vymyslel a udělal pro zedníka kovové skládací zednické kozy, aby je ten kluk mohl složit a vozit v dodávce.A jiné věci. Divím se dodnes, co všechno se dokázal naučit, ale musel chtít. Chce to ochotu, šikovnost, solidní jednání a v neposlední řadě i slušné ceny. Lidé si to řeknou. A tak má práce dost.

Tak si myslím, že pokud budete šikovný a pracovitý, že od toho železa byste mohl mít zakázek dost. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.02.14 08:25
Teď mě napadlo, že u nás ve městě je věčně přeplněná automyčka u benzínky, nevíte někdo co je potřeba na automatickou automyčku?

 

Od: buss
Datum: 17.02.14 09:37

Vím, mít peníze, pozemek (nebo pronajmout, ale pokud vydělává, proč by se toho někdo zbavoval)... a málo oblečené slečny pro obsluhu. Ale s těmi znalostmi podnikat ...

doplněno 17.02.14 10:09:

A to s myslíte, že si něco jen tak někde postavíte a budete provozovat? Ach ty znalosti. Na intu najdete kopu rad jak podnikat, poučte se.

doplněno 17.02.14 10:11:

http://search.seznam.cz/?q=+pronajmu+my%C4%8Dku+aut&sourceid=szn-HP
nebo hledat prodej myčky.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.02.14 09:51
A je potřeba na to nějaká povolení?
Datum: 17.02.14 11:18
avatar

Ve městech je spousta lidí, kteří si sami neporadí s běžnými opravami v domácnosti. Kapající kohoutky, pověšení poliček, opravy záchodů, smontování zakoupeného nábytku, něco přivézt/odvézt adt. Pokud jste manuálně šikovný, mohl byste podnikat jako t.zv. "hodinový manžel". Zkrátka Ferda mravenec - služby všeho druhu !

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lotus*
Datum: 20.02.14 17:52

IT, počítače, mobily.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.