Plíseň vs těhotenství

Od: Datum: 15.02.14 17:20 odpovědí: 8 změna: 15.02.14 20:01

Dobrý den, synek dostal morče, jenže se mě a právě synkovi rozjela plíseň tinea corporis. Synek u kožní byl, dostal mastičku, mažeme. Ovšem mě vůbec kožařka nepomohla, jelikož jsem těhotná, (ve 2 měsíci) a všechny mastičky se prý používat v těhu nesmějí. Zajímal by mě názor jiné osoby. Zda-li tato plíseň pro miminko není nebezpečná, a pokud opravdu taková mast neexistuje, existují nějaké bilinky, které by pomohly a mohly být používání v těhotenství? Moc děkuji za odpověď!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.02.14 17:30

Poučila vᚠlékařka, že je nutné přeléčit i to morče?

Bylinky nevím, ale minimálně gynekolog by vám měl poradit, jaké mazání se dá používat i při těhotenství. (Vzpomínám si, jak bylo nesmírně otravné, jak se od těhotné každý snažil dát ruce pryč - nedejte se, otravujte! ) Ono se to hodně odvíjí i od fáze těhotenství; a také pozor na to, že bylinky by byly za každou cenu neškodné, také se při těhu nesmí užívat všechny - a pozor i na jejich kombinace.

doplněno 15.02.14 18:15:

Dovolím si okopírovat:

Anamnesticky pátráme nejen po domácích mazlíčcích, ale i dalším kontaktu se zvířaty např. u příbuzných, a to přibližně měsíc před začátkem prvních příznaků. Podezřelé zvíře by mělo být neprodleně vyšetřeno veterinářem, ne však pouze aspekcí. Zvíře může mít drobné, spontánně se hojící léze, zůstává však několik týdnů po zhojení asymptomatickým nosičem. Nosičství u zvířete prokážeme mykologickým vyšetřením, při pozitivním výsledku léčíme zvíře antimykotickým šampónem. Při adekvátní terapii a hygienickém opatření může zvíře v rodině zůstat.

Pro mimčo to dle mého laického názoru při nějakém běžném výsevu nebezpečné není, ale bez léčby bych to nenechávala. Brnkněte gynekologovi, a vám poradí, co antimykotického můžete brát, musí mít dostatečný přehled

Ohodnoceno: 2x

Od: cecilinka
Datum: 15.02.14 18:02

Doktorka je nějaká "zvláštní", nic nám koudně neřekla. Ani nevím, jak to morče přeléčit, nemáte s tím zkušenosti?

Jsem si vědoma, že ne každé bilinky se dají použít v těhu, proto se ptám.

Datum: 15.02.14 18:05

Já jsem pro změnu lékařky. Se svým kožním nemám potíže, vždy mi všechno řekne a ochotně vysvětlí, i když se jedná o "hloupý" ekzém. Hned v pondělí bych zašla za někým, kdo tomu opravdu rozumí.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.02.14 18:15

Dobrý den,

taky jsme si domů přinesli plesnivé morčátko,chytil to jen manžel.Dostal na to Batrafen krém a Terfimed 250 tablety,koukala jsem na užívání během těhotenství,je doporučena porada s lékařem,ale spíš byste to měla řešit s gynekologem-porodníkem.Když se to neléčí,může se to pěkně rozlézat.Je dobré to řešit a hlavně dodržovat přísněji hygienu...ložní prádlo,ručníky,po kontaktu s morčetem mýt ruce,ve vašem případě nesahat si na ložiska plísně,je to vážně běh na dlouhou tra,ale hlavně přeléčit morčátko,taky to trvá,nám zabral Imaverol,často mu čistit příbytek,chce to trpělivost,ale dá se to.

Ohodnoceno: 1x

Od: cecilinka
Datum: 15.02.14 19:06

U nás to vypadá, že dáme morče pryč..Nedovedu si představit, že by se to mohlo jednou opakovat a mělo to pak již narozené miminko :( malému se od té doby udělaly dva nové flíčky, ale mažeme to..já mám "zatím" jen na krku, ale svědí to a přece to mám už třetí týden a je to úděsně nepříjemné! Včera jsem zkoušela heřmánkový čaj, ale prý se to nemá namáčet, tak jsem toho raději nechala. V úterý jdu na gyndu, tak se doktora zeptám..Snad poradí :( Díky všem moc za rady

Datum: 15.02.14 19:10

Ta místa by se měla mazat ještě nějakou dobu po té, co už vypadají zdravě... ale jelikož teď na malého budete chvíli jako bacilonosič fungovat vy, tak to bude ještě chvíli trvat Morče bych asi taky neměla sil v takové situaci léčit, ale hlavně ho posílejte dál s patřičným varováním...

Datum: 15.02.14 20:01

Naše morčátko je více jak rok uzdraveno bez plísně,viz foto,vím že je to pro vás teď složité,ikdyž ho dáte pryč stále budete oba nakažliví,takže i tak dodržujte přísnou hygienu a hlavně požádejte gynekologa o nějaký pro Vás použitelný lék či mast. Moc Vám přeji úspěšný boj s plísní a morčátku pokud možno někoho kdo ho uzdraví*mala*

Od: pbŽ
Datum: 15.02.14 19:41

Najděte si jinou doktorku, tahle plíseň pochopitelně léčit jde a existují i účinné látky, které jsou bezpečné v těhotenství. Po pár minutách na internetu jsem našla třeba Exoderil s účinnou látkou naftifin, který je v těhotenství naprosto bezpečný. S morčátkem k veterináři, který doporučí vhodnou a pro morče bezpečnou látku. Zbavovat se hned zvířete je velice krátkozraké. Chápu, že vás neschopná doktroka rozhodila, ale uvědomte si, jak přášerně bude synovi, přitom Vᚠproblém lze docela jednoduše léčit.

Hlavní problém je v tom, že lékaři prostě neberou pacienta jako kompletního člověka, neovládají celostní medicínu, neznají nic víc než ten svůj obor, nedokáži si spojit souvislosti, vlastně lékaři jsou známí tím, že se dokážou naučit mnoho věcí nazpamě, ale logické myšlení jim moc nejde. Když vás v těhotenství chytne slepák, gynekologové to nebudou umět řešit a chirurg se bude bát říznout, protože jste těhotná a spadáte pod gynekologii.

Ohodnoceno: 4x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.