Pronájem prostoru na IČ

Od: Datum: 14.02.14 11:38 odpovědí: 1 změna: 14.02.14 11:43

Dobrý den,

jsem OSVČ, na tzv. vedlejší činnost a chtěl bych si pronajmout místnost (sklad věcí), má smysl do smlouvy o pronájmu dávat IČ?

Myslím, že to je zbytečné z hlediska daní a požadavků provozovny. U uplatňování výdajů paušálem to nic neřeší a navíc nechci, abych tím automaticky musel oznamovat provozovnu (jsou na to kladeny nároky) jenom kvůli skladu zboží. Má tedy cenu dávat smlouvu mezi mě, jako OSVČ a daný subjekt...?

Jediný přínos bych viděl v tom, že bych to mohl použít jako svoje sídlo v případě povolení majitele, tam už to IČ v nájemní smlouvě být musí, ne? Nebo stačí jen samostatný souhlas majitele s použitím prostoru jako sídla?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 14.02.14 11:43

CHcete-li mít nejméně starostí a nadále použijete výdaje paušálem, tak ičo nikde neuvádějte. Pronajměte si sklad jako občan. Pokud by se podmínky změnily, vždy se může také změnit smlouva.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.