Jak získat potvrzení o příjmu

Od: Datum: 13.02.14 22:44 odpovědí: 6 změna: 14.02.14 15:47

Dobrý den. Chci se zeptat do kdy mi musí mzdová účtárna vystavit potvrzení příjmů pro daňové přiznání.

Jsem zaměstnanec a po práci vykonávám vedlejší prac. činnost na kterou mám živnost. list. Daňové přiznání si podávám sám, zpracovává mi ho známá účetní. Každý rok mám problém dostat v zaměstnání potvrzení o příjmech. Je ze zákona daný nějaký termín do kdy mě ho musí účtárna vydat, popř. můžu si stěžovat a kde? Vůbec nechápu postup mzdové účetní, dnes je 13.února a všichni z okolí povrzení dávno mají. Přitom jde jenom o jeden papír a pár kliknutí myší. Kdyby moje účetní postupovala také tak rychle, tak bych daň. přiznání nestihl podat ani do konce roku. Děkuji za odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 13.02.14 23:00

Dobrý den, termín neznám (pokud tedy je), ale ta účtárna má jistě nějaké vedení nebo nadřízeného - a tam bych začal se stížností. Na to daň. přiznání (jeho podání) je čas do konce března. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x

Od: jm*
Datum: 13.02.14 23:22

Přesný termín neznám (jestli nějaký je). Ale na podání Dp je ještě čas,jak psal ben@. Zašel bych za učetní a vše ji vysvětlul ještě jednou.

Od: rv
Datum: 14.02.14 04:42

Požádal jste o potvrzení? Určitě nejste v podniku sám. Jak jsou na tom ostatní? Já požádal včera a v pondělí ho dostanu.

Od: uska®
Datum: 14.02.14 09:11

Znám firmu, která potvrzení vydává jen oproti písemné žádosti. Udělala jste to?

Od: buss®
Datum: 14.02.14 10:29

Nejsem si jist lhůtou vystavení. Ale jinak jste mohl na intu si toto potvrzení stáhnout a účetní se žádostí předložit ať ho jen vyplní. A vy jste dodal všechna potvrzení, díky kterým si můžete snížit daňový základ? Možná na to čekala.

Od: tak
Datum: 14.02.14 15:47

Potvrzení o příjmu ze závislé činnosti (zaměstnání) je ze zákona povinen vydat zaměstnavatel zaměstnanci do deseti dnů od podání jeho žádosti. Žádost může být i ústní a není pro její podání žádný termín.

Prázdný tiskopis je nesmyslné zaměstnavateli dávat, protože vám vytiskne z počítače, ze mzdové evidence, tiskopis již vyplněný a po podepsání a orazítkování oprávněnou osobou vám ho vydá.

Na tiskopisu je vedle vašeho ročního příjmu i např. odvody pojistného...

K daňovému přiznání přikládáte zásadně originál výše zmíněného potvrzení. Udělejte si pro sebe pro svoji kontrolu i ev. následnou kontrolu FÚ, jednu kopii.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.