Vyvázání z hypotéky po rozvodu

Od: Datum: 13.02.14 21:39 odpovědí: 1 změna: 13.02.14 22:25

Syn je majitelem rod. domku, který nabyl sice v manželství, ale darem od své babičky. V průběhu manželství si s ženou vzali hypotéku na rekonstrukci domku. Bohužel se rozvedli a syn již dva roky splácí hypotéku sám. Manželka se odstěhovala a nyní se chce vyvázat z hypotéky. Banka to však neschválila pro nedostatečný příjem syna. Pokud syn nesežene druhého spoludlužníka, jaké má další možnosti? A co může v tomto případě podniknou jeho bývalá žena?

Může o dům případně přijít/ podotýkám, že je jeho výlučným vlastníkem.

Děkuji za případné odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.02.14 22:25
Zdravím,
asi nejschůdnější cestou je,že syn požádá banku o prodloužení celkové doby splatnosti a tím dojde ke snížení měsíční splátky,čímž by synův příjem mohl vyjít jako dostatečný.Další možností je,pokud jsou v domku dva byty,jeden z nich pronajmout,tím by se zvýšil příjem a to by bance mohlo stačit.
doplněno 13.02.14 22:30: Bývalá synova žena si samozřejmě může nárokovat částku,kterou po dobu trvání manželství na tu hypotéku přispívala.
Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.