Exekuce výživné

Od: Datum: 13.02.14 13:49 odpovědí: 4 změna: 13.02.14 19:16

Dobrý den.

Mám exekuci na výživné.Exekučně mi strhávají peníze se mzdy,ale mám i zablokovaný učet kde mi zamněstnavatal posílá 7000kč.Ja si nemůžu peníze vybrat kvůli blokaci učtu. Prý mám nárok na 6800kč.

Jak mám řešit odblokování učtu když mi posílá zamněstnavavatel peníze na zablokovaný učet a já nemám sčeho vyžít.

Děkuji za radu.

Pauk Jan.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jm*
Datum: 13.02.14 14:13

Peníze posílat někam jinak. Pokud se nemýlím, při zablokování učtu máte nárok na výběr dvojnásobku životního minima. Veškeré peníze Vám nesmí sebrat! Musí Vám nechat na nájem, jídlo a na potřeby které potřebujete k životu. Jako jsou léky apd.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.14 16:28
avatar

Zaměstnavatel Vám může vyplácet peníze v hotovosti. Nejsou sice moc nadšeni, ale nebudete asi jediný. Požádejte mzdovou účtárnu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.14 18:29

Ahoj. Poručit si, posílat to jinam, nebo známá si nechala přímo zrušit účet a nebo to tak aspoň nahlásila. Byla jediná z asi 60 zaměstnanců co dostávala hotovost. A ještě o 2 dny dříve než ostatní. Zablokování účtu od exáků, nebere žádný ohled na nějaké nezabavitelné částky. Prostě přišla o všechno, vlastně se na to už nedostala. Asi to tak není úplně v pořádku, ale kdo na to bere nějaký ohled.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.02.14 19:16

Doplním "jm". Jestliže máte exekuci na účtu, tak máte nárok JEDENKRÁT si nechat vyplatit dvojnásobek životního minima. Na nic takového, jako je nájem, léky atd se žádný ohled nebere.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.