Spoluvina na dluzích exmanželky:

Od: Datum: 01.06.14 19:55 odpovědí: 1 změna: 01.06.14 21:43

Prosím o radu.Syn se oženil s ženou,která měla 3děti.Spolu mají syna.Já jim nechal byt,který si koupili na hypotéku.Po dvou letech manželství doběhly snachu problémy z dřívějších vztahů o kterých syn nevěděl.Byly to dluhy bezmála milion Kč.Před dvěma roky snacha od syna odešla za novým přítelem.Rozvedeni jsou 10měsíců.V bytě jsou ale stále trvale přihlášeni,syn platí alimenty,nájem,hypotéku ale s bytem nemůže syn nic dělat protože je v exekuční zástavě.Je to velký byt 1 + 3 ve kterém žije syn sám a jen platí poplatky.Poradíte mi někdo jak se z tohoto problému vyvázat.Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.06.14 21:43
avatar

Opravdu je byt v exekuční zástavě? Neručí jím syn spíše hypotéční bance? Za dluhy Vaší snachy vzniklé před uzavřením manželství Váš syn neodpovídá. A na štěstí se syn stihnul i včas rozvést (než začal platit nový exekuční řád).

Já bych se pokusila dohodnout s bankou o prodeji velkého bytu a předčasném splacení hypotéky a šla bych bydlet do menšího.

Nebo mne napadá sehnat si menší nájemní byt a tento pronajímat (pokud by k tomu banka neměla výhrady).

doplněno 01.06.14 21:45:

Syn by spoluodpovídal za dluhy vzniklé v době manželství, ale kromě hypotéky nic nezmiňujete.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.