Změna účtu

Od: Datum: 13.02.14 14:09 odpovědí: 13 změna: 14.02.14 14:58

Změnila jsem banku,takže i číslo účtu. Mám asi 10 trvalých příkazů,musím to všude hlásit a jak?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.02.14 14:10

Některé banky to zařídí za vás v rámci přechodu. Neptala jste se?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.02.14 14:11

Ne nemusíte, jen si dejte pozor při jejich opětovném zadávání, hlavně i na VS.

Datum: 13.02.14 14:15

Ve staré bance odhlásit, teda zrušit trvalé příkazy, a v nové bance zřídit nové trvalé příkazy. Toť vše.

Ten, komu to posíláte, je rád, že to dostane. Z které banky to dostane, to je mu jedno.

Datum: 13.02.14 14:32

Většinu trvalých příkazů jsem si zřídila sama přes interbanking . V nové bance mě to nenabídli. Ještě zruším starý účet ,ale musím čekat na poslední mzdu. Prý to trvá asi 1-3 měsíce,než se to přenese.

Mě jde o to,aby věděli,že ta platba je ode mne,když tam bude nové číslo. Takže bude stačit,když tam bude ten Variab. symbol?

Datum: 13.02.14 14:45

Platby identifikují podle VS, takže nic nikam hlásit nemusíte

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.02.14 14:58

Takže VS zůstávají stále stejné i při změně banky,rozumím tomu správně?

děkuji

Datum: 13.02.14 16:07

Přesně tak. VS je údaj určený příjemci (de fakto požadovaný příjemcem). Konec konců banka odesilatele je příliš široký údaj, aby podle toho zjistili, že je to od vás, a ani číslo účtu nestačí; ze svého účtu můžete, teoreticky vzato, platit témuž příjemci několik různých plateb. Namátkou mne napadá platba za různé mobily u téhož operátora. Na druhou stranu se může stát, že i dvě platby budou mít stejný variabilní symbol, celkem běžné například je, požadovat jako variabilní symbol rodné číslo plátce. Pokud je to u různých příjemců, je na vás, abyste každému poslala tu správnou platbu, ale i příjemce může být stejný a druhotnou rozlišovací funkci má specifický symbol, čili i na ten (pokud je vyžadován) musíte dávat pozor. (Naproti tomu konstantní symbbol je spíše pro parádu; označuje vlastně jen typ platby a dnes už ani není povinný.)

Ohodnoceno: 3x

Datum: 13.02.14 16:15

Moc děkuji za vyčerpávající odpověď

Datum: 13.02.14 16:07

ano

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.02.14 17:19

Jak vám dojde výplata, účet můžete jít zrušit hned. Odevzdáte kartu, poté bude účet ještě 14dní aktivní, to z toho důvodu, kdyby tam byly ještě nějaké nevyřízené položky nebo platby. Bude třeba tam nechat nějaké minimum, které vám následně banka převede na váš nový účet.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.02.14 20:17
Zkus se zeptat v nové bance jestli neumí zařídit i převedení trvalých příkazů. Vláda se to kdysi snažila bankám nařídit aby s převodem klienta převedly i jeho agendu ale nakonec to nějak zašlo na úbytě. Přesto to spousta bank na požádání dělá. Jediná banka kde mi to odmítli udělat byla M.bank. Raifka a Zuno to dělají automaticky. Ostatní jak která.
Ohodnoceno: 0x

Od: hop®
Datum: 13.02.14 20:31

Už bylo snad vše řečeno, jen pozor, pokud máte nějaká povolená automatická inkasa, tam musíte změnu účtu nahlásit tomu komu platíte - kdo má oprávnění si příslušnou (aktuální) částku z Vašeho účtu strhnout...

Datum: 14.02.14 14:58

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.