Předkupní právo

Od: Datum: 13.02.14 13:30 odpovědí: 2 změna: 13.02.14 15:35

Dobrý den, moje babička vlastní se svým synovcem napůl pozemek. Slyšela jsem, že pokud bude chtít svoji část prodat má předkupní právo vlastník druhé poloviny. Pokud mu bude chtít nabídnout k odkoupení druhou část pozemku písemně, jak má taková nabídka vypadat? A pokud by to odkoupit nechtěl může mu svou polovinu darovat? Pokud ano, jak to probíhá? Předem moc děkuji za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 13.02.14 13:50

Podívejte se do OZ - Spoluvlastnictví, popř. darování

Ohodnoceno: 0x

Od: pravnik
Datum: 13.02.14 15:35

Pokud by babička chtěla svůj podíl někomu darovat, tak jej synovci nabízet předem nemusí, protže předkupní právo se na darování nevztahuje. Pokud by babička chtěla svůj podíl někomu prodat, tak do 1.1.2015 musí prodávaný podíl nabídnout synovci za stejných podmínek (cena, způsob úhrady atd.), za jakých by podíl koupila třetí osoba (cizí zájemce). Po 1.1.2015 už takové předkupní právo nebude platit. Nabídku může babička učinit jednoduše, ale písemně - chci prodat svůj podíl na pozemku X třetí osobě za Y Kč, kupní cena mi bude uhrazena ...(jak) . Máš-li o můj podíl zájem za stejných podmínek, potvrď mi to do 1 měsíce od obdržení této nabídky. Pokud ve stejné lhůtě nijak neodpovíš, platí že zájem nemáš a já pozemek prodám třetí osobě. Kdo je tou třetí osobou mu nemusí sdělit. Na darování stačí jednoduchá darovací smlouva, vzorů je plný internet, s návrhem na vklad se to pak podá na katastr.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.