Šikana v práci

Od: Datum: 13.02.14 12:50 odpovědí: 22 změna: 16.02.14 08:58

Z vedení se chovají naprosto příšerně, řvou na nás, několik lidí už se složilo, nebo samo odešlo jinam. Vydrží skutečně jenom držácí. Teď přišly s tím že nesmíme mít na pracovišti slazenou vodu. Prostě musíme pít jenom samotnou vodu, žádné šťávy, příchutě, čaje, prostě jen čistou vodu. Jde o montážní dílnu. Co dělat se šikanou v práci? Dá se to někde hlásit?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: virus*
Datum: 13.02.14 13:05

Máte tam odbory?..když ne,vždy je možné to ohlásit na inspektorát bezp. práce a oni to prověří, ALE ! -i když to lze nahlásit i anonymně,věř,že se to vždy nějak prozradí,kdo to byl.No a následky od naštvaného zaměstnavatele jsou jasné,bohužel. Nebo lze dát dotyčnému přes ústa,ale pořádně,aby to bylo na kriminál !-tam se budeš mít lépe-i na pití budeš mít nárok. Poslední z možností je :nechat si to dál líbit,mlčet a postěžovat si na "Poraďte.cz"

Ohodnoceno: 2x

Od: jm*
Datum: 13.02.14 13:07

Dobrý den.Jediné co lze dělat, je bud změnit zaměstnání,nebo si stěžovat vedení firmy. Příkláním se k první možnosti.

Datum: 13.02.14 13:15

Je to někde hrozné,ale buďte ráda, že máte k dispozici aspoň pitnou vodu. Dělala jsem také na montážní lince, neměli jsme nic. Za 8 hodin 1 půlhodinová přestávka na oběd a mezitím dopol. i odpol. vždy 1 přestávka 10 minut. Protože ji někteří nedodržovali a chodili pozdě, snížili nám ji na 7 minut. Napít se mimo tuto dobu nepadalo v úvahu. Na záchod nás také nepouštěli, prý nejsme ve školce, abychom pořádmuseli chcát. To řekla vedoucí doslova.

Když jsem brala během dne léky, malou lahvičku s vodou na zapití jsem si schovala do ulepeného špinavého odpadkového koše, jinam to nešlo. A kdyby mě někdo zahlédl? Vyhazov. Zalezla jsem pod linku, prášek do pusy, zapít a vynořit se ven. Vydržela jsem tam 5 let, dál už to nešlo.

Najděte si něco jiného, pokud to bude možné. Stěžování nepomůže a odbory jdou v řadě případů na ruku zaměstnavateli. Hodně štěstí. Jaga.

Ohodnoceno: 1x

Od: mirek1
Datum: 13.02.14 13:28

Bud rád že se aspon napiješ, jsou místa, kde nemáš čas se ani napít, ani na záchod, o jídlu nemluvě.

Ohodnoceno: 0x

Od: xixi*
Datum: 13.02.14 13:34

Buďte rád za tu vodu, jsou i tací, kteří suší hubu půl směny, pak si dají sprint na wc, cucnout vody a zpět k lince. Pokud je víc věcí, které vám vadí, zkuste inspektorát práce, ale nevím jak uspějete. Zkuste si hledat práci jinde.

Datum: 13.02.14 13:41

To co se v tomto státě děje je na pováženou, zákony a to včetně zákoníku práce, nejsou pro zaměstnance. Stěžovat si, komu?, odbory platí zaměstnavatel a vždycky se s nima dohodne. Když to výjde, firma dostane pokutu, rebela se šikovně zbaví a jede se dál. Mnozí budou namítat, že nesmíme mlčet a nechat si vše líbit ale buď máte práci a nebo ne.

Datum: 13.02.14 14:08

Pratele radci, ja se vam divim. To mate tak vsichni spatne zkusenosti? Radeji odejit, nebo susit hubu aby byl v praci klid? Pak se nedivte ze je zde spousta podobnych dotazu, kdyz si vsichni vsechno nechavaji libit. A zajimala by me firma, kde je zakazano behem pracovni doby pit. A urcovat co se pit muze a co ne? Proboha ve kterem stoleti zijeme?

Za me, minimalne anonymne si stezovat na inspektora prace, popripade urad prace. A mit strach z rozvazani pracovniho pomeru? Za prve by musel byt nejaky duvod a za druhe, radeji v takove praci potokm skoncit, ne?

Od: pohankaa
Datum: 13.02.14 14:15

Když se chce, tak se vždycky nějaký důvod najde, aby zaměstnanec odešel. Vždycky se to dá zařídit.

Datum: 13.02.14 14:20

Omlouvám se,že neporadím,jen chci říct,že u nás je to to samé,žádné pití ani courání na WC a to jsme chráněná dílna, dnes Práce postižených kde pracují nemocní s cukrovkou, nemoce srdce apod. Naštěstí mě se to netýká,ale je to strašné,když to vidím. Je to soukromá firma a s tím nic nenaděláme. Jiná práce tu není. Také už tu pár lidí zkolabovalo.

Od: jm*
Datum: 13.02.14 14:20

Již několikrát jsem tu četl, v jakých podmínkách musí někteří lidé pracovat.Někdy mi až běhá mráz po zádech.Připadá mi to,že někteří zaměstnavatelé se dělají ze zaměstnanců přímo otroky a to doslova!

Datum: 13.02.14 14:45

Přiznám se, že při čtení některých dotazů nebo příspěvků se nestačím divit, co je v dnešní době možné a raduji se, že mám práci, jakou mám.

Mohu se ještě zazatelky zeptat, jaký udal zaměstnavatel důvod toho, že zakazuje pití slazených nápojů? O pití jako takové zřejmě nejde, takže důvod samotný trochu postrádám.

Asi bych se skutečně poohlížel po jiné práci, nikdo nemá zapotřebí se nechat ponižovat, ovšem na druhou stranu je mi jasné, jak to v některých regionech s nabídkou prací vypadá...

Stěžujte si na inspekci práce a nejlépe kolektivně nebo ještě lépe, hromadně. Čím víc jim tam příjde stížností, tím to bude lepší. A stežujte si opakovaně.

Od: mirek1
Datum: 13.02.14 14:52

Musí se najít člověk, který tuto stížnost napíše, zorganizuje, vysvětlí lidem, dá všem podepsat a odnese na inspekci práce. Možná se něco stane, možná, že se něco zlepší, ale tento člověk přijde brzo z nějakého důvodu šupem o práci. To už známe.

Datum: 13.02.14 20:12

Na noční počůravání dětí se doporučovalo nedávat jim na večer pít sladké. Asi proto, že vody se tolik nenapijí. No a možná se v tom některý vedoucí zhlédl.

Od: toztak
Datum: 13.02.14 23:15

Pokud ještě chvíli vydržíte v práci tak to má ¨toto pokračování: stress, cukrovka, celiakie, rakovina

Vlastní zkušenost - zdraví máte jen jedno.

Od: hop®
Datum: 13.02.14 23:20

Tak tenhle dotaz je buď fake, anebo záležitost pro vyšší judikaturu EU, snad existuje Listina práv - právo na život!

Od: olaf71*
Datum: 14.02.14 07:08

pojďte pracovat k nám. ani jednu z těchto věcí Vám nikdo nebude upírat. dokonce se můžete mrknout na net, telefonovat, kouřit a svačinu protáhnout klidně o půlhodinu

Datum: 14.02.14 11:49

Olafe vás platí stát? Pan majitel by vám jistě toto neumožnil, jde o jeho peníze.

Datum: 15.02.14 13:35

myslíte, že ve státním se nemaká? to Vám určitě někdo rád vysvětlí :-D

v mém případě se však jedná o soukromou firmu. pan majitel by to jistě neumožnil,ale...

Datum: 15.02.14 18:11

Lidus, běžte se někdy mrknout na náš pracák, kde nemáte čas málem ani na záchod, natož na oběd.

Datum: 16.02.14 07:40

to věřím a věčně tam máte přítmí :-D

Datum: 14.02.14 08:59
Jak pozná zaměstnavatel, že tam nemám slazenou minerálku nebo tonika? To ochutnava? V tom případě bych tam dal silné projímadlo. Dokud si tohle všechno lidi nechaj líbit, tak to lepší nebude.

Datum: 16.02.14 08:58

Tu vodu Vám kupuje zaměstnavatel?

Moje otázka zní divně , ale za určitých podmínek je zaměstnavatel povinnen kupovat zaměstnancům vodu . Pokud to tak je , tak pak by to mělo logiku . Zaměstnavatel si nemůže dát do daňových nákladů ochucenou vodu ani minerálku ale pouze čistou balenou vodu . Ovšem , pokud si ji vylepšíte štávou , tak už by mu to mělo být jedno.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.