Rychlé reagce

Od: Datum: 12.02.14 21:49 odpovědí: 6 změna: 13.02.14 11:27

Ahoj, mám problém, že když jsem někde ve společnosti nebo nemusí to být ve společnosti například s kamarádem a někomu se stane něco tak on umí rychle vtipně zareagovat a takové vtipky děla a prostě většinou se tomu všichni zasmějeme. Můj prolbém je to, že já takhle reagovat neumím a vždycky řeknu jen nějakou hloupost a něco podobného by mě taky napadlo, ale až po dlouhé době.

Nevíte jak to natrénovat nebo něco? :D


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 12.02.14 22:07
avatar

Dobrý den, každý jsme jiný. Někomu je postřeh dán a jinému ne. Když to budete trénovat, tak to bude asi křečovité a neupřímné. Vaše reakce je zase upřímná a to je také fajn. A aby to nebyla vždy hloupost, tak sbírejte informace a učte se je vhodně a ve vhodnou chvíli použít. Někdy je dobré i mlčení - člověk vypadá inteligentněji, než třeba je. Hezké je, když má někdo schopnost (a znalosti) na určitou situaci reagovat citátem nebo známou hláškou - většinou je to oživení a humorné. Zdravím!

Ohodnoceno: 3x
 
Od: buss
Datum: 12.02.14 23:19

Tomu se říká "rozum za dveřmi", takových je. Je zřejmě společenštější, obratnější a odpovědi moc nepromýšlí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.14 07:02
avatar

Někdo je takový, jak popisuješ. Navíc, takoví lidé jsou sice oblíbení a je jim odpuštěno ledacos. Každý řekne, plechová držka, on to tak nemyslel, ujela mu pusa. A nikoho jeho kec, prokec, věta, která je urážkou, nemrzí. Ale když to řekne někdo, komu to takhle nemluví, toho druhého to velmi zabolí. Takže se nesnaž být jiný. Všichni vědí, že toho moc nenamluvíš, ale když něco řekneš, tak to stojí za to, protože jsi přemýšlivý. Třeba nejsi VIP, oblíbený, ale mají tě rádi. Zůstaň sebou! ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.02.14 10:48
avatar

On je postřeh a postřeh. Na základce jsme měli spolužáka, který na všechno pohotově reagoval a za začátku se nám zdál úžasný. Jenže pak to jeho věčné komentování a snaha za každou cenu z toho vytřískat fórek začalo být obtížné.

A věř tomu, že druhé leckdy více zaujme ten, kdo skromně stojí v pozadí, než věčný žvanílek, co se potřebuje předvést.:)

doplněno 13.02.14 11:16:

Ano, pohotový člověk, co umí rozumně reagovat, své vlastnosti zúročí.

Ovšem člověk, co má na vše fórek a odpověď, může i odrazovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 13.02.14 11:13
avatar

A věř tomu, že druhé leckdy více zaujme ten, kdo skromně stojí v pozadí, než věčný žvanílek, co se potřebuje předvést.

S tim nemohu souhlasit. Cloveka na prvnim miste prodava vystupovani a teprve pak schopnosti. (at se nam to libi nebo ne)

Pohotovy clovek, ktery nema problem mluvit z patra v jakekoliv situaci a okamzite reagovat ma dvere oevrene, zatimco toho vzadu si nikdo nevsimne at je sebeschopnejsi a vzdy zustane tim vzadu.

V mladi jsou to mozna jenom pohotove a mozna nekdy hloupe a nevhodne zertiky, v dospelosti, az k tomu takovyto clovek prida i rozum, se mu tato vlastnost bohate zuroci.

-

Natrenovat to ale poradne nelze. Kazdemu je holt nadeleno jinak.*nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.14 11:27
avatar

Jinak takový "problém" není nic ojedinělého, Francouzi pro to dokonce mají jméno: Lesprit de lescalier (duch schodiště).

doplněno 13.02.14 11:33:

Opravený odkaz

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.