Aukro-prodejce nedodal zboží

Od: Datum: 12.02.14 14:08 odpovědí: 8 změna: 14.02.14 17:54

Dobrý den, zaplatila jsem prodejci na Aukru poměrně velkou částku přes PayU, přišlo mi potvrzení, že peníze byly doručeny v pořádku na správný účet, ale prodejce nekomunikuje a na Aukru byl přihlášen naposledy jeden den po skončení aukce.Otevřela jsem s ním na Aukru spor (přes centrum sporů), ale jak už jsem řekla, od té doby se prodejce vůbec nepřihlásil,jeho uvedená tel.čísla jsou na nějaké jiné lidi, kteří nemjí o Aukru ani potuchy. Ještě zbývá pár dnů do automatického ukončení sporu, ale podle mého se nic nezmění. Chtěla bych vědět, zda jste někdo měl také tento problém, a jak jste ho řešili a jak ho popřípadě vyřešilo Aukro? Je nějaká šance na náhradu?Nebo jak to vyřešit? Děkuji za radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jm*
Datum: 12.02.14 14:17

Ještě pár dní počkejte. Pokud se nic nestane, podejte trestní oznámení na PČR.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.02.14 15:15

Aukro ma program na ochranu kupujiciho, pokud jste otevrela spor na aukru a postupujete podle instrukci - nebojte se jim skrze formulare psat opakovane. Tak by vam meli vratit penize.

Tusim je ze u garantovanych prodejcu jen na zaklade sporu a u negarantovanych musite podat trestni oznameni na policii a na zaklade toho vam vrati penize.

Ohodnoceno: 2x

Od: gamapolis*
Datum: 12.02.14 15:45

Dobrý den.Měl jsem podobný problém.Nejednalo se sice o vysokou částku,pouze 120,- ale prodejce nereagoval na emaily.Platbu jsem uhradil hned následující den po vyhrání aukce.Po 14ti dnech mi napsal,že se omlouvá a že LP desku posílá hned v pondělí(byl pátek),Během následujících 14ti dnů se opět nic nedělo,žádná reakce na maily,tak jsem se obrátil na Aukro-centrum sporů.Paní byla velice ochotná-přeposlal jsem jí korespondenci mezi mnou a prodejcem a vyzvala ho,aby zboží poslal nebo vrátil peníze.Po třech dnech jsem dostal mail,ve kterém prodejce psal,že zboží už nemá,že je prodáno a ať mu napíšu číslo účtu.Peníze mi tam pak přišly za 2 dny.To vše ale až po zásahu aukra.Jinak jsem na aukru uskutečnil asi 15 aukcí a vše bylo v pořádku.

Datum: 12.02.14 18:07

Nebojte se, Aukro je spolehlivá instituce. Určitě dostanete peníze zpět. Ale postupovat dle výše uvedených rad.

Ohodnoceno: 2x

Od: zabu
Datum: 13.02.14 10:45

Aukro má teď velké problémy. Po přechodu na nové stránky si spousta prodejců stěžuje, že jim nechodí avíza o ukončených aukcích. Takže neznají výherce aukce. na stránky se obtížně přihlašuje-což mohu potvrdit, je to hnus. A má prý dlouhé odezvy serveru. Takže má rada masírovat aukro, neustále.

Datum: 13.02.14 22:59

Takže mám zatím čekat, než bude u konce tento spor, který jsem na Aukru již otevřela a poté otevřít nový? Nechci je zbytečně terorizovat, z Aukra se mi také ještě nikdo neozval, natož pan prodávající. Také se mi nové Aukro nelíbí a staré jsem nechávala do poslední chvíle. Předevčírem jsem uzavřela nový obchod na Aukru a paní hned napsala. Tak to mě potěšila, teď jen doufám, že aspoň tohle zboží příjde v pořádku:) Nikdy jsem neměla s Aukrem problém, tak snad to bude jen tím, že je nové. Ale moc tomu nevěřím, když prodávající uvedl jiná tel.čísla.

Datum: 14.02.14 10:13

po skonceni sporu neotevrete novy ale prihlaste se do programu na ochranu kupujiciho v aukru a postupujte podle pokynu, coz by melo byt podat to na policii a s cislem jednacim od policie se obratit na aukro o nahradu ceny

i na aukru je sekce forum, ted je to uplne dole na spodni liste stranky, mrknete tam, jsou tam jak navody tak i diskuse kde todle uz resili

a pokud vam aukro neodepsalo ohledne sporu, tak si dejte praci a proklikejte se tema jejich formularema a pokuste se navazat kontakt a dostat z nich presnejsi informace k vasemu pripadu, protoze me se stalo ze pri problemu s kupujicicm sem presahla 30 dni od koupe a spor otevrela az pote a to mi uz policejni sprava byla k nicemu ... spor musite otevrti do 30 dnu od koupe, jinak ztracite narok na ochranu kupujiciho

Ohodnoceno: 3x

Datum: 14.02.14 17:54

Tak jsem to napsala přes Kontakt, uvidíme co napíší, kdyžtak se budu dál lopotit a prohledávat stránky Aukra a formuláři.Ještě že jste mi o tom napsali, vůbec mě nenapadlo to takhle hledat a děkuji za upozornění co se týká těch 30ti dnů, naštěstí to ještě stíhám. Ještě že tu máme takové skvělé radílky!:)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.