Práce na poště

Od: Datum: 12.02.14 13:04 odpovědí: 6 změna: 13.02.14 00:14

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli máte zkušenosti s prací na poště za přepážkou? Jak to funguje s pracovní dobou, finanční ohodnocení a celkově jaká je ta práce, protože v poslední době jsem slyšela na poštu spíš hodně stížností. Díky za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.02.14 13:46

DObrý den, v rámci praxe na střední škole jsem několikrát navštívila právě poštu, takže pokud můžu soudit dle takového nezaujatého pohledu...od pošty ruce pryč.

Co se týče financí to nevím, ale na těch nižších pozicích jako je např. přepážka, doručovatel atp. to bude děs a hrůza.
Co jsem mohla vidět tak přístup k zaměstancům od vedení hrozný, nesmyslné papírování nebo-li heslo: proč to dělat jednoduše když to jde složitě.
Od zákazníků pošty (kterých mj. ubývá) chování taky hrozné, hádky přes sklo u přepážky běžná věc.

Pokud mohu radit...najděte si práci kdekoliv jinde ikdyž vím, že to v dnešní době vůbec neni lehké.. Hodně štěstí.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.02.14 13:56

Naprostý souhlas s větou výše:

Najděte si práci kdekoliv jinde.

Psychický nátlak nadřízených je na hranici únosnosti.

Nechcete-li ubrečená chodit k psychiatrovi a cpát do sebe tabletky proti stresu,najděte si opravdu něco jiného.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.02.14 14:15
avatar

Stres, nárust práce, nabízení produktů, velké nároky na rychlost, přesnost, znalost nabízeného zboží, dobrá paměť, dobrá znalost na PC. Není to jenom poštovní záležitost, ale i bankovní produkty, pojištění, ověřování, výpisy z katastru atd. Je to práce pro klidného člověka, kterého nerozhodí dlouhé fronty, nestresuje se. Pokud nesplníte plán produktů, tak jdete s platem dolů. Mnozí lidé jsou též nerudní. Pokud zvládnete náročný prvopočátek, tak se můžete na přepážce najít. Ale těch vstupních informací je opravdu hodně. Později se hlavně naučit czech point přepážku. Mám 3 roky před důchodem a jako doručovatelka již jsem nezvládla další úpravy okrsku. Mladí mají přednost. Přijímají se též, jako v jiných podnikách brigádníci, na doby určité, a též pracovníci v důchodovém věku. Nelze se divit, odvody státu jsou vysoké.

doplněno 12.02.14 23:38:

Podívejte se oficiální stránky pošty. I v dnešní době, kdy je tolik nezaměstnaných nabízejí plno míst jak na přepážce, tak doručovatele. Pokud by to bylo takové terno, tak by ta místa byla obsazená. Dnes jsem četla, že se volná místa drží hlavně pro známé, příbuzné. To mohu potvrdit i na poště.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.02.14 23:42

pohanka: píšete o snížení platu za neplnění produktů.Znám bohužel případ,že pracovník dostal výpověď.

Máte můj obdiv jako každý,kdo tam dokáže dělat za současných podmínek.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pohankaa
Datum: 13.02.14 00:14

Zajdo už bohužel nezvládám, a měla jsem tu práci tolik ráda. Už jsem jednou nohou ve výpovědi. Vedoucí mě řekl, že když se mi to nelíbí, ať dám výpověď.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.14 16:52
avatar

Znám dvě bývalé pošťačky, matku s dcerou (přepážky, výdej balíků), a jednu současnou (pochůzkář). První dvě už skončily, věčné hádky, přesčasy, kolem Vánoc nadávky od lidí, co museli čekat. Měly pod pošty přidělený byt, což bylo velké plus. Druhá je ráda, že nějakou práci má, ale povahou je pohodář, takže to bere, jak to leží a běží. Rozhodně svou práci ale nedoporučuje (jak ovšem sama říká, jíst se musí).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.