Co se stane s balíkem když nevyzvednu?

Od: Datum: 11.02.14 15:59 odpovědí: 6 změna: 11.02.14 19:11

Dobrý den objednal jsem si součástky na motorku v jednom internetovém obchodě po objednání mi na email příšlo potvrzení objednávky ale dále nic takže nevím jestli něco příjde nebo ne ale pokud ano a nevyzvednu to tak to pošlou naspátek? nemusí se nic platit? jedná se o dopravu českou poštou objednal jsem to v neděli a do dnes mi nic na email neposlali napsal jsem jim tedy že objednávku ruším. Zrušil jsem ji protože ty součástky potřebuji do pátku a tam mají napsano že to posílají nejdéle do 14 dnů.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jm*
Datum: 11.02.14 16:01

Balík se vrátí zpět adresátovi. Poštovné propadne. Adresát může po Vás požadovat náhradu škody (poštovného)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.02.14 16:22

pokud Vám přišlo zpětné potvrzení objednávky, znamená to, že objednávka je závazná, minimálně poštovné na Vás mohou vymáhat

Datum: 11.02.14 16:28

Měl jste jim zavolat, /všude jsou telefonní kontakty/, kdy budou balík posílat, jestli to budete mít v ten pátek. Vždy se dá domluvit. Nemusí mít součástky na skladě. Většinou mám zkušenost, že potvrdí objednávku a pak pošlou zprávu, že zboží je již v expedici a podáno na poště pod tím a tím číslem. Dobrý e-shop takhle většinou funguje. Pokud ještě nic jiného na e-mail neposlali, tak jste to stopnul včas. Jinak u Vás zazvoní poštovní doručovatel, nebo budete mít ve schránce výzvu k vyzvednutí balíku. Pokud přece jenom balík přijde později, tak řeknete doručovateli, že zásilku nepřijímáte /správně by jste to měl na zadní stranu napsat Vy + datum + podpis/. Doručovatel vrátí balík okamžitě zpět odesílateli.

Datum: 11.02.14 16:33

No, pokud mají napsáno že posílají do 14 dnů a tys to s tím objednal, tak fakt nechápu proč se zlobíš že ti to druhý den po objednání neposlali. Prostě to momentálně nemají skladem a přijde jim to do 14 dnů a pak ti to pošlou.

.

Ale jinak samozřejmě i lidi co při objednávání moc nemyslí mají právo objednávku stornovat. Prostě jim napiš že to už nechceš, ať to nemusí zbytečně balit a posílat na tvoji adresu.

Od: buss®
Datum: 11.02.14 17:59

Zrušil jsem ji protože ty součástky potřebuji do pátku a tam mají napsano že to posílají nejdéle do 14 dnů.
No a proč ten dotaz? Nestačilo pochopit co uvádí o lhůtě k dodání?

Od: pacourek*
Datum: 11.02.14 19:11

Pokud obchod objednávku doporučeně vyžádejte si číslo balíku a na internetu zjistíte kde balík je

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.