Jaké ubytování na jazykovém pobytu?

Od: Datum: 03.03.14 21:28 odpovědí: 4 změna: 04.03.14 10:23

Dobrý den,

Rozhodl jsem se, že tento rok pojedu na 6 týdnů na jazykový pobyt do zahraničí. Jedná se o jazykový pobyt v německy mluvící zemi (nejspíš v Rakousku). Můj dotaz směřuje k zásadnímu rozhodnutí. Tím je otázka, kde budu bydlet. Na výběr jsou buď pobyty, kde se bydlí v rodině nebo ve studentské rezidenci. Docela mě zaujala nabídka Actilingua Vídeň, kde je možnost pobytu v rezidenci se stejně starými vrstevníky (16-19) z celého světa. Rád bych se tedy zeptal jestli jít právě do takového pobytu nebo zvolit normální "dospělácký" s ubytováním v rodině. Popř. jestli někdo má zkušenost s pobytem v Německu, Rakousku anebo i jinde ve světě, byl bych rád kdyby se o ni podělil. Předem díky za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.03.14 21:52
avatar

Jednoznačně do rodiny tam se kvalita výuky jazyka ověří v praxi a dosti pomáhá.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: tapeworm
Datum: 03.03.14 22:33

S Actilinguou jsem ve Vídni byla měsíc a podle mých zkušeností a zkušeností mých tehdejších spolužáků je bydlení v rodině spíš sázkou do loterie. Byla jsem ubytovaná u padesátileté paní se psem, tak jsem čekala, že si taky občas ráda s někým popovídá a já se tak zdokonalím v jazyce, ale většinu času nebyla doma, když jsem se s ní snažila konverzovat, tak mě dost často odbyla s tím, že mi nerozumí a nemá na to čas a pravidelně si stěžovala, že na to vyvařování pro studenty taky nemá čas (měla jsem u ní zaplacenou polopenzi). Takže jsem nakonec záviděla studentům, kteří bydleli v rezidenci a ve výsledku si mezi sebou procvičovali němčinu mnohem častěji než já s Rakušačkou... Jinak byl ale pobyt ve Vídni super a Actilingua je opravdu výborná, když jsem v jejich dotazníku zaškrtla, že nejsem úplně spokojená s kvalitou jídla a čistotou v bytě hostitelky, okamžitě se mnou situaci řešili, program na volný čas i výuka byly taky super, takže doporučuju, ale asi spíš tu rezidenci :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.03.14 05:28
avatar

Je fakt, že Tě láká asi spíš ta rezidence, kde budeš se stejně starými spolužáky svým pánem.

Rodina je podle mě lepší, ale i tam je problém - záleží, na jakou narazíš. V rodině je člověk nucen jazyk neustále používat, oni ho třeba opraví,pomohou. Víc se otrkáš, pošlou Tě třeba pro něco na nákup či něco zařídit na poštu apod., prostě budeš nucen mluvit jejich jazykem. Tak se dá naučit nejvíc, daleko víc, než při sebelepších hodinách výuky.

V rezidenci budou třeba i další Češi, Slováci a s těmito lidmi určitě nebudeš mluvit německy. Kdežto v rodině Ti nic jiného, než němčina, nezbyde. A to je dobře, neustálou konverzací hodně získáš.

Volila bych opravdu spíš tu rodinu a držím palce, aby Ti v ní bylo dobře. *placni* Jaga.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jumba
Datum: 04.03.14 10:23

Podle osobních zkušeností jít do rodiny. Ale opravdu záleží, jaká to rodina je.Lepší je rodina, kde jsou starší děcka. Víc si pokecáš. A nejhorší je, dostat se do učitelské rodiny. Během 4 týdnů budeš sice perfektně mluvit, ale zároven budeš na palici.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.