Vrácení daně

Od: Datum: 11.02.14 16:15 odpovědí: 2 změna: 12.02.14 06:28

Dobrý den,

chci se zeptat zda mám nárok na vrácení nějaké daně, když jsem student střední školy? Pracuji u firmy Dantem už přes rok, podepisovali jsme spolu již několik smluv za tu dobu. Jelikož má Dantem více společností - Dantem a.s., Dantem s.r.o apod. a já pracuji v průběhu měsíce třeba dvě směny u aska, pak jednu u sro, dalsi tri treba u tretí společnosti..., tak jsem měl podepsanou studentskou úlevu na dani (růžový papír) jen vždy u jedné společnosti, ostatní jsem měl zdaněné. Moje měsíční příjmy nebyly nikdy vyšší než 5 tisíc Kč.

Předem děkuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 11.02.14 18:12

Dobrý den.

Zajděte za mzdovou účetní všech svých zaměstnavatelů a nechte si vystavit Potvrzení o zdanitelných příjmech za rok 2013. Pokud bude v některém potvrzení uvedena odvedená zálohová daň, potom si můžete podat na finanční úřad daňové přiznání a ročním přepočtem zdanitelných příjmů může dojít k přeplatku na dani, tedy k vrácení části zaplacené daně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.14 06:28
avatar

Pokud příjmy nepřevýšily 5.000 Kč měsíčně (letos už jde o 10.000 Kč), odvedl zaměstnavatel, u kterého jste nepodepsal prohlášení k dani, srážkovou daň, kterou už Vám nikdo nevrátí.

Vrátit daň lze maximálně do výše odvedných záloh daně.

Jestli několik zaměstnavatelů odvádělo zálohovou daň, máte šanci na vrácení. Písemnou žádost o provedení ročního zúčtování daně spolu s potvrzeními od osattních zaměstnavatelů doručte poslednímu zaměstnavateli z r. 2013 do 15. února 2014.

Nebo si vyžádejte potvrzení od všech zaměstnavatelů, u kterých jste měl podepsáno prohlášení, a do 31. března 2014 sám podejte daňové přiznání.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.