Pojištění hypotéky - plnění

Od: Datum: 11.02.14 11:56 odpovědí: 1 změna: 12.02.14 09:59
Vážení poradci. Přeji všem hezký den.
Má maminka a tatínek mají hypotéku na byt u KB. Společně s hyp. se platila samozřejmě i pojistka proti neschopnosti splácení. Maminka je ve starobním důchodu a tatínek podnikal. V lednu loňského roku bohužel otec prodělal mozkovou příhodu. Na základě jeho zdravotního stavu (těžká afásie, silně omezená pohyblivost pravé strany) jsme ukončili živnost a v současné době je tatínek v invalidním důchodu.
V srpnu jsme uplatnili pojistku na hypotéku. V listopadu nám přišlo vyjádření pojišť., že pojistnou událost uznávají a likvidují v plné výši.
Bohužel do dnešního dne, nám KB úvěr strhává. Když jsme byli zjišťovat podrobnosti, bylo nám řečeno, že pojišťovna bance zaplatila celý zbytek dluhu, ale protože jsou oba dlužníci živí, hypoteční úvěr běží dál a že jej KB bude dál strhávat až do jeho ukončení podle smlouvy. Teprve potom KB zašle částku, kterou vyplatila pojišťovna mým rodičům.
Mě to celé přijde "na hlavu". Prostě to nechápu. Zažil někdo, něco podobného? Najde se dobrá duše, která by věděla co s tím? Je nějaká možnost toto vyřešit bez právníků a soudů?
Moc Vám všem předem děkuji za rady.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.02.14 09:59
Ještě nám v KB poradili, že lze zažádat o doplatek mimo období fixace. K tomu se však váže smluvní pokuta, která může být až 25% zůstatku.

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.