Občanskoprávní spor se zlodějem? Má to cenu?

Od: Datum: 11.02.14 07:39 odpovědí: 4 změna: 11.02.14 20:18

Zdravím a prosím o radu!

Včera mi byl doručen "Rozsudek jménem Republiky" ve kterém mi je jako jednomu z poškozených přiznán nárok na finanční částku cca 30.000,- Kč o kterou jsem díky aktérovi přišel. Respektive je obžalovanému udělena povinost uhradit více takovýchto částek poškozeným - však s odkazem na občanskoprávní spor. Zloděj dostal 3 roky nepodmíněně, možná se ještě odvolá (o tom vůbec netuším zdali budu jako poškozený/svědek ještě případně informován). Je několikrát soudně trestaný za zlodějiny.

Koukal jsem že žaloba by mne standartně stála nějakých 15.000,- a musel bych je nejdřív zaplatit, a zdali mám nárok na odproštění od nákladů soudního řízení nedokážu posoudit. Už jen za nutnost podání svědectví u soudního líčení jsem vyhodil prachy za cestu přes celou ČR a zpět, jelikož mne okradl při cestě za klientem a jako OSVČ žádat o úhradu ušlého zisku a nákladů na cestu je celkem oříšek.

Má smysl s tím dále ztrácet čas a peníze?

Díky předem za každou radu.

nc

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.02.14 08:36

Já si myslím, že nemá cenu se jakkoliv domáhat. Když pominu tahanice s dalšími soudy, nedoručenými obsílkami, nemožností obžalovaného zastihnout, nedostavením se někoho k soudu, odvoláváním se. *plac* To je jedna stránka věci. Druhá je ta, že nebudete na nic jiného myslet, vyřizovat, brobírat s rodinou a se známými, řešit pocit křivdy. A to všechno za nemalý peníz. Váš život zloděj dokonale ovládne. Ne na týden, ale na opravdu dlouhou dobu, bez jistoty vítězství. Ztratíte spoustu času, který jste mohl vy i vaše rodina strávit hezky. A ten vám nikdo nevrátí, ani nezaplatí. ;) "Pane, dej mi sílu přijmout to, co nemohu změnit". A tohle změnit nemůžete a beze ztrát, už vůbec ne.

Ohodnoceno: 5x

Datum: 11.02.14 10:29

Zažil jsem takřka podobný případ,okradl mě zloděj o věci za zhruba třicet tisíc, tehdy jsem do toho šel. Žaloba,soud,...Dnes už bych kvuli tolika penězům do toho nešel ani náhodou. Jenom nervování,lítání,papírování,další náklady a nedostal jsem zpět ani pětník. Ten zmetek toho měl víc na placení,šel sedět, ze "zdravotních" důvodů nemohl v krimánulu pracovat,nic nevlastnil,tudíž neměl z čeho dluh platit,takže jsem měl smůlu. Ale třeba vy budete mít víc štěstí. I když nějak častěji se mi zdá,že čím větší zmetek tím víc toho" štěstí" má.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.02.14 19:34

Já bych zkusila adresu www.vasenaroky.cz. Mají to být právníci, kteří Vás zastupují a odměnu si stanoví, jen když vyhrajou spor. Nelíbí se mi, že by lidé porušující zákon měli tak snadno přijít o spravedlivý trest.

Ohodnoceno: 2x

Od: buss®
Datum: 11.02.14 20:18

Asi tam byl nějaký zádrhel, když trestní soud odkázal na občanskoprávní... No a co exekuce? Nebo závazek prodat ...

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.