Škodlivost hliníku při práci

Od: Datum: 11.02.14 07:01 odpovědí: 4 změna: 11.02.14 09:25

Ahoj, potřeboval bych poradit, našel jsem si práci ve firmě kde se montují hliníkové konstrukce na terasy a na kryty bazénu atd., ale nedávno jsem se na netu dočetl, že hliník je pro člověka toxický a že způsobuje Alzheimerovou chorobu a odumírání mozkových buněk, a nebo že i vdechování prachu způsobuje plicní choroby (už ted mám astma). Mám se té práce vzdát? Předpokládám , že s tím hliníkem tam budu manipulovat, např vykládání a nakládání, a nebo i vrtání, řezání a broušení...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.02.14 07:17

Obávám se, že výzkumy na téma škodlivosti hliníku platil Zepter nebo podobný šmejd a je to pitomost.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.02.14 07:32

Dobrý den.

Můžete mrknout na wikipedii ( http://cs.wikipedia.org/wiki/Hliník) na část "Zdravotní rizika".

Myslím, že to, co popisujete, se týká situace, kdy se do těla dostává hliník např. z nádobí apod. Každý si asi vzpomene na hliníkové ešusy apod...

Při práci s hliníkem Vám podle mě riziko nehrozí. Jedině kdybyste ho řezal flexou, tak by bylo vhodné (a dle pracovních předpisů myslím i nutné) si chránit dýchací cesty. Ale něčím kvalitnějším (filtrační polomaskou) než jen takovou tou obyčejnou rouškou...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.02.14 08:35

Na netu se píše všelicis, ale kdyby byl hliník pro lidské tělo nějak výrazně nebezpečný, dávno už by se z něj nic nedělalo. Naopak, hliník nyní zažívá svou renesanci.

Firma má jistě zpracovaná rizika a při práci Vám poskytne ochrané prostředky.

Teď už jde jen o to, jestli tu práci chcete nebo ne.

Datum: 11.02.14 09:25

Nedělám si iluze, že by v ČR bylo běžné, že zaměstnavatel dává k dispozici "relevantní" ochranné prostředky (i když jsou třeba povinné ze zákona)...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.