Vynechává mi srdce?

Od: Datum: 10.02.14 14:03 odpovědí: 5 změna: 10.02.14 19:56

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jak poznám, jestli mi srdce vynechává? Často mám totiž takové pocity přímo u srdce, jako by se "zalklo" (špatně se to popisuje :D) nebo jako když mi "vzduch" najednou proletí od srdce žilami do krku a od srdce dolů, jako kdyby tam bylo prázdno. Vždycky mě to vyleká a ztuhnu, protože je to hodně nepříjemné, ale trvá to jen 1-2 vteřiny. Dřív to bylo jen vzácně, ale teď se mi to stává častěji, skoro každý den. Nejčastěji, když sedím nebo nehybně stojím. Je mi 18.

Třeba to nic není, ale chtěla bych vědět váš názor na to, co by to mohlo být. Děkuji :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.02.14 14:14

Tyto stavy já osobně mívám taky, velmi vzácně, nepřikládám jim velkou váhu.

Pokud chcete opravdu zjistit, jestli Vám skutečně vynechává srdce, zajděte k lékaři. My Vám to tu od klávesnice jen stěží prozradíme.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.02.14 14:54

Občas se mi to stane též... zrovna loni v létě jsem měl období cca 14 dnů, kdy to bylo poměrně časté.

Nicméně jak píše kolega, nikdo z nás Vám neporadí od židle. Pokud chcete mít jistotu, navštivte lékaře a případně si nechejte udělat EKG.

Datum: 10.02.14 19:12

Normální EKG je právě v tomto případě vcelku o ničem, protože to by se muselo podařit natočit zrovna tu tepovou nepravidelnost, což je pravděpodobné asi jako první ve Sportce. Pokud k těm nepravidelnostem však dochází alespoň jednou denně, tak by kardiolog mohl k monitorování použít Holter, což je něco, co vypadá jako walkman s dráty - prostě zařízení, které snímá EKG 24 i více hodin. To pak lze vyhodnotit a podle nálezu dále řešit.

http://www.merckmanuals.com/h…d_blood_vessel_disorders.html

Datum: 10.02.14 19:25

Dřív jsem to míval taky. Někdo tvrdí, že je to nedostatkem hořčíku a vápníku, protože lidé jí moc cukru - cukr překyseluje, tělo tuto kyselost vyrovnává vápníkem a ten potom chybí jinde. Já bych ale spíš řekl, že to bude nedostatkem železa, to je vždy hlavní příčina při problému s krví nebo krevním oběhem. Chce to asi zdravěji jíst, hýbat se a bude to v pohodě.

Datum: 10.02.14 19:56
Myslím, že se tomu říká extrasystoly. Můžeš si o tom něco pohledat na internetu.
Mám to docela často, několikrát do měsíce, někdy období, kdy i víckrát, souvisí to asi i se stresem a možná to bude i dědičné. Taťka to míval až tak, že se u toho potil a nebylo mu dobře, přesto žádné problémy se srdcem neměl, žádné vyšetření nic neprokázalo.
Já už si toho ani nevšímám. Pokud ale chceš mít jistotu, zajdi k lékaři.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.