Podnikání při studiu

Od: Datum: 10.02.14 14:54 odpovědí: 2 změna: 10.02.14 23:35

Zdravím,

Zajímalo by mě několik věcí ohledně podnikání, když jsem ještě student.

1.Budu muset během podnikání(do 26 let) odvádět nějakou částku za zdravotní a sociální pojištění, nebo jako student budu od jakýkoliv poplatků osvobozen?

2. Když se Moje činnost bude týkat int.zprostředkování prodeje přes Ebay, kdy cena za určité zboží od objednatele přijde na můj účet a za ty peníze já potom zakoupím a nechám poslat dané zboží už přímo na adresu objednavatele, je zde nutnost si kromě příjmů o výdajů(kvůli daňovému přiznání na konci roku) věst ještě nějakou evidenci, když se o dodání a zboží jako takové více zajímat nemusím?

3.15% Dań z příjmu se počítá z výdělků(příjem-výdaj=výdělek) nebo z veškerých plateb(příjmů?) od kupujícíh za který já hned nakoupím zboží které jim pak budeodesláno?

Dík moc všem předem za infotmace!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jm*
Datum: 10.02.14 16:48

Dobrý den.

1. Pokud jste studen, budete OSVČ vedlejší činnost.

Zdravotní pojIštění: V prvním roce podnikání žádné zálohy platit nebudete. Pojištění doplatíte podle ročního příjmu.

Sociální pojištění: To samé jako u zdravotní poj.

2.Pokud by jste chtěl uplatnovat ,,skutečné výdaje,, musíte vést danovou evidenci. V druhém případě výdaje procentem z příjmů ( 60 % volní živnost). V tomto případě nemusíte vést danovou evidenci, schovávat učtenky apd. Ovšem nevím, co bude pro Vás výhodné. To nechám na Vás.

3.Tzv. základ daně se počátá tak, že za rok máte celkový příjem. O něj odečtete výdaje (bud skutečné, nebo procentem z příjmu) . Takto získáte základ daně. Z této částky je 15 % den. Poté uplatníte některé danové slevy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.14 23:35
avatar

Poupravím předchozí odpověď:

____ K bodu 1: Po skončení roku podáte povinné přehledy a doplatíte zdravotní pojištění. Pokud zisk nepřesáhne 62.120 Kč, nebudete odvádět žádné sociální pojištění.

K bodu 3 (daň): Příjmy - výdaje = zisk

Od zisku odečtete slevu na poplatníka a slevu na studenta (případně další slevy) a z výsledné částky zaplatíte daň 15 %. (Sleva se odečítá od zisku, nikoliv z vypočtené daně.)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.