Nemocenská po uřadu práce

Od: Datum: 03.03.14 20:51 odpovědí: 4 změna: 03.03.14 22:33

Dobrý večer. Jsem vedený na uřadu práce zbývá mi ještě 8 měsícu. Výdělek jsem předložil se zaměstnání v čistém 13100kč ze kterého mi bude vyplácena podpora v nezaměstnanosti.Chci se zeptat po vyčerpání podpory v jaké výši mi bude vyplácena nemocenská? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.03.14 20:58

registrace na úřadu práce nezakládá nárok na nemocenskou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.14 21:04
avatar

Zdravím, Váš dotaz je značně neúplný. Pokud píšete o 8 měsíční podpoře, předpokládám, že je Vám nad 50 let. Pokud po vyčerpání podpory budete nemocný, jakožto nezaměstnaný nebudete mít nárok na nemocenskou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.14 21:58

Pokud lidé v evidenci ÚP nemají nárok na nemocenské dávky z titulu ochranné lhůty, nemají na nemocenskou nárok. Zůstávají dále v evidenci úřadu práce, případně jim je vyplácena podpora v nezaměstnanosti, a vystavený nemocenský lístek jim slouží pouze jako omluvenka pro pravidelné návštěvy na úřadu práce.

Až vám skončí podpora v nezaměstnanosti, můžete žádat o jiné dávky - hmotná nouze (příspěvek na živobytí, doplatek na bydlení) a příspěvek na bydlení...zjednodušeně - bude se posuzovat jaké jsou příjmy osob žijících s vámi ve společné domácnosti ve vašem trvalém bydlišti, zda vám vyjde/nevyjde nárok na dávky

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.14 22:33
avatar

Uchazeči o zaměstnání nejsou nemocensky pojištěni, proto nemají v době evidence na ÚP ani těsně po jejím skončení nárok na nemocenské. Pro vznik nového nemocenského pojištění je nutné nastoupit do zaměstnání. Nemocenské se pak bude počítat z nového zaměstnání.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.