1x

Vyhození z bytu

Od: Datum: 09.02.14 10:10 odpovědí: 17 změna: 11.02.14 11:44

už nevím kudy kam mám spoustu otázek a sama si na ně neumím už ani odpovědět proto prosím o názory, rady možná i pomoc.

Žiji s druhem který mě vyhazuje z baráku. Máme čtyři děti. Do kola opakuje, že dokud bydlíme pod jeho střechou budeme vyšlapovat jak chce on i já a i děti. Je velmi sprostý před dětmi jak na mě tak i na ně. Nerespektuje potřeby dítěte jen sebe a jen když on má čas.Byla jsem vyhozena už po několikáté z baráku a ještě si klade podmínky. Jde o to barák není jeho, ale jeho matky mám řádně sepsanou smlouvu a vše v pořádku trvalé bydliště já i děti máme tady. Co dál? musím si hledat bydlení sama nebo má i on povinnost najít mi byt? je možné uživit tolik děti a byt?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 09.02.14 10:26

Dobrý den, vzhledem ke složitosti problému a nedostatku informací a dokladů by bylo asi nejlepší obrátit se osobně na pracoviště Občanské poradny, která je nejbližší Vašemu bydlišti. Podívejte se viz odkaz a tam je více. Zdravím!

http://www.obcanskeporadny.cz…lasti-obcanskeho-poradenstvi/

Ohodnoceno: 4x

Datum: 09.02.14 10:45
Zdravím. Souhlas s Benem. Je to asi nejrozumnější a zároveň nejpraktičtějsi odpověď.
Jen bych dodala. Právo na vyhazování z bytu samozřejmě přítel nemá. Na základě trvalého bydliště Vám může pomoci s přístupem do domu i policie. Otázkou je, zda takové situace jsou k něčemu dobré. Jak pro děti, tak pro Vás. Že přestěhování by bylo nejlepším řešením víte. Ale to se lehce řekne :(. Vyhledejte pomoc v poradně a nebojte se. Podáte návrh k soudu o úpravy výchovy a výživy, kde určí výživné. Tím by možná bylo dobré začít...
Přeji mnoho sil. M
Ohodnoceno: 2x

Od: andrea1*
Datum: 09.02.14 11:04

Jak píší rádci nade mnou. Druh by potřeboval "zavyučenou". Možná, že to bude pak s ním snesitelnější do doby, než si vše vyřídíte. V takovýchto podmínkách se nedá žít. Až vás zase vyhodí, tak zavolejte policii, ta má možnost ho vykázat na určitou dobu z bytu. Bývalo to na 10 dní a snad se to mělo prodloužit. Přechodně se dá i s dětmi bydlet v azylových domech.

Datum: 09.02.14 11:11

Nabízí se mi otázka..."Proč tedy s takovým idio...bl...tedy člověkěm žijete?"

Ohodnoceno: 4x

Od: divka
Datum: 09.02.14 11:13

jak staré máte děti? postarají se už o sebe samy? máte práci , abyste je případně mohla živit?

kamarádka se nedávno chtěla rozvádět, z podobných důvodů. má 3 děti, nejmladší v batolecím věku. Nakonec si rozvod rozmyslela, neviděla možnost, jak získat a zvládnout práci sama s 3 dětmi, a i jak vyjít s penězi, platit nájem a živit 3 děti.

bylo těžké i práci získat po asi 12 letech na rodičovské.

Ohodnoceno: 0x

Od: kolokasie81*
Datum: 10.02.14 20:49

Jedno se postará, ale nejmenšímu bude rok. Jinak právě, že práci nemám :( jsem něco jako vaše kamarádka jen s tím rozdílem, že mám čtyři děti

Od: divka
Datum: 10.02.14 21:23

to je těžká situace. jak sama skloubit práci a malé děti, že.. a s penězi taky těžké, nájem..

Datum: 09.02.14 11:57

To "Máme čtyři děti" znamená, že je jejich otcem?

Datum: 09.02.14 12:11

No to je fakt těžký. Musíte si zodpovědět jak zvládnete práci a také to, že asi budete muset jít do podnájmu (pronájmu). A to se 4 dětma budete mít opravdu, opravdu těžké. Já bych paní se 4 dětma byt nepronajala ani kdyby mi dávala trojnásobek normálně požadovaného nájmu. Protože se neví zda bude platit a ten vybydlený byt si pak ani nechci představit. My jsme před 2 měsíci pronajali byt manželům (každý ma dva VŠ tituly), děti relativně vychované (2,5 a 5 let) a ten bordel si nedovete představit. Marmeláda na nové malbě, zničené nové židle, počmárané zdi i dveře, no to by bylo na A4. Nebo by museli dát kauci tak v hodnotě 50 000,- Kč. Na zahradě zlámané větvičky keřů, které pipláme leta... Takže nájemníky s dětma už nikdy.

Datum: 10.02.14 20:59

nejsme všichni stejní ! já patřím mezi ty zodpovědnější lidé ! jen kvůli tomu, že mám čtyři děti by jste mi byt nepronajali? máte špatnou zkušenost to se stává, ale díky jedné zkušenosti všechny hodit do jednoho pytle?

Datum: 09.02.14 12:29

Pro začátek určitě platí, že pokud máte sepsanou smlouvu s majitelkou, nemá vás co nikdo jiný vyhazovat. Klidně zavolejte policii a možná ho i kvůli sprostotě a agresivitě může vyloučit z bydlení s vámi. Jen je potřeba to řešit a mít aspoň nějaké důkazy /svědectví, svědectví dětí, záznam na mobilu, potvrzení od lékaře atd./

Ohodnoceno: 5x

Datum: 09.02.14 18:37

Já bych to viděla na společnou návštěvu poradnu pro mezilidské vztahy. Pokud se soužití nezlepší, bylo by podle mne rozumné zvážit, jestli popisovanému jednání chcete nadále vystavovat své děti.

Trvalý pobyt je jenom evidenční údaj, nezakládá žádné právo k obývání určitého bytu.

Vypovědět nájemní smlouvu může pouze majitel bytu, ale pochybuji, že by matka "šla proti svému synovi".

Já bych v tomto své děti žít nenechala, našla bych si jiné bydlení.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 10.02.14 20:53

já je v tom taky nechci nechat žít, ale mám čtyři děti a najít si vlastní byt a živit děti s bytem? dost těžká situace a právě proto jsem psala o názory.

Datum: 10.02.14 22:17

Já vím, že je to těžká situace. Ale pro děti považuji za důležitější výchovné prostředí než finanční zázemí (i když i to je samozřejmě důležité).

Vadilo by mi, kdyby mé děti žily v prostředí, v němž se mluví sprostě, v němž se neberou ohledy na druhé, a z něhož mne (potažmo i je) někdo (jejich otec?) vyhazuje ...

doplněno 10.02.14 22:19:

Zkuste se domluvit s partnerem a pokud nedá na Vás, navštívila bych poradnu.

Od: ivulenka*
Datum: 09.02.14 22:07

Ty děti máte s ním? PROČ jste s ním šla bydlet? Dokud nebudete toto mít zodpovězené, i když budete bydlet jinde, to nepořešené s tímto přítelem se s Vámi potáhne dále. Jaké jste měla dětství? Vztahy ve Vaší rodině s rodiči? Ono mnohdy když to nefungovalo doma a nepořešili jsme si to, abychom se z toho poučili, pak se to s námi táhne: jak píši: pořešit, pak máte lepší budoucnost. Jinak je to útěk a stejně Vás to znova dožene. Přeji mnoho štěstí.

Datum: 11.02.14 07:26

Je to smutné, ale hledejte si levný podnájem. Přece nebudete děti vystavovat donekonečna stresům a jeho sprostotám. Co by z nich nakonec bylo? Jak už psala paní přede mnou, pro start je možný i azylový dům, není to žádná hanba a budete tam mít klid.

Nevíme, zda máte 4 děti pouze s tímto mizerou, nebo je tatínků víc. Ale musíte si uvědomit, že partnerova matka bude spíš při synovi, než jeho družce. Nemůžete od ní čekat nějaké gesta.

Odejděte a pána pěkně zmáčkněte na výživné pro 4 děti. Jistě nebude malé, 4 děti něco spotřebují. A pokud jsou všechny jeho, bude částka určitě pěkná.

S tím mrňouskem zatím práci nemůžete hledat, to je jasné. Ale můžete se dát dohromady s nějakou kamarádkou, Vy pohlídáte děti jí, ona na oplátku Vám. A pak můžete aspoň občas přijmout nějakou brigádu, třeba doplňování zboží, úklid apod. I to je dobré a nějakou korunu to dá.

A pro začátek - nepomohli by vaši rodiče, případně sourozenci? Vím, je to dneska těžké, ale jistě byste to časem vrátila, až děti povyrostou a Vy budete pracovat.

Tak hodně štěstí. Ale opravdu děti nenechávejte v tomto nevyhovujícím prostředí. Co za dětství vidí, tak se potom chovají. A to byste určitě nechtěla. Jaga.

Ohodnoceno: 3x

Od: madla
Datum: 11.02.14 11:44

Tak hledat azylový dúm, případně byt, pak rozvod a doufat že bude řádně platit výživné. Hledat kamarádku která by vám pohlídala děti, hledat práci, ale slušnou 5 lidí celkem živit to dá dost zabrat, ne doplnování zboží a úklid, tam vám nedají moc, doufat v pomoc rodičů a prarodičů, tak to neradím. Prostě to s tím člověkem budete muset ještě nějaký rok vydržet. Zajít za advokátem co dělat ohledně bytu a vyhrožování vyhazovem. Na byt máte stejný nárok jako on. Musíte čekat, až děti povyrostou a pak si najděte zaměstnání a postavte se na vlastní nohy. Zatím se čtyřma malinkýma dětma to nedoporučuju. Spíš si to se sebou vyříkat, nastavit si hranice a snažit se dát nějak dohromady, aby se dalo jakž tak žít, protože nikde to není ideální.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.