Čestné prohl. pro FÚ na dobu bez příjmu?

Od: Datum: 08.02.14 08:35 odpovědí: 2 změna: 08.02.14 09:29

Dobrý den, prosím o radu... v minulém roce jsem 2x měnila zaměstnání. Vždy jsem přecházela z jednoho místa na druhé v průběhu několika dní. Např. v jednom zaměstnání jsem končila k 22.6. a do dalšího jsem nastupovala až 1.7. Na těch pár dní jsem se nehlásila na ÚP (vím, že kvůli zdrav. nemusím a o pár dní podpory mi nešlo). Potřebuji v daňovém přiznání zdůvodnit "co se mnou bylo" i na těchto pár dní, na které nemám žádné potvrzení o zaměstnání? A pokud ano, stačí čestné prohl. že jsem byla osobou bez zdanitelných příjmů? A musí mít ověřený podpis? Ráda bych měla vše v pořádku hned na poprvé... Díky!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 08.02.14 09:07

Pokud jsem nepodnikal, vždy jsem jim to oznámil jednou krátkou větou na papíře na podatelně. Zavolejte s dotazem své finančnici. Co chcete ověřovat?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: elina
Datum: 08.02.14 09:29

Dborý den!

Já jsem se na to samé zeptala až na FÚ, když jsem odevzdávala DPFO (chodím raději přímo k úřednici, ke které spadám) a paní úřednice chtěla, abych jí dodala potvrzení z ÚP, pokud mám, nebo že mám napsat čestné prohlášení. Nakonec mi rovnou šoupla kus papíru a tužku a ať si to tam hned napíšu, že mi to k DP hned přiloží, abych tam nemusela znovu. Chtěla tam jen uvést datum od kdy do kdy jsem byla evidovaná na ÚP (samozřejmě ještě osobní údaje). Jinak nic zvláštního... Úřednici chválím za vstřícnost a ochotu, to se jen tak nevidí! ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.